Działania Putina w Europie Środkowej, 100 dni Bidena, projekcja siły USA – Starcie Mocarstw

Starcie Mocarstw prowadzą dr Jacek Bartosiak (Strategy&Future) oraz Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja).   Tak jak w każdym odcinku, również w tym gospodarze programu dyskutują o najważniejszych bieżących wydarzeniach, trendach i zjawiskach w polityce międzynarodowej. Radziejewski i Bartosiak oceniają pierwsze 100 dni Joe Bidena na fotelu Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Z pewnością prezydentura ta już teraz przyniosła przełomowe zmiany zarówno w polityce wewnętrznej jak i zagranicznej. Czy na plus? Prowadzący komentują również kolejne doniesienia o roztoczonej szeroko nad Europą Środkowo-Wschodnią siatce rosyjskich układów politycznych i działań szpiegowskich. Jakie będą tego konsekwencje. Pojawiają się również tematy m.in. amerykańskiej projekcji siły poprzez wartości (zachodnie) a także stanu mentalnego elit szeroko pojmowanego Zachodu od USA, aż po Polskę. Na koniec nie mogło również zabraknąć...

prezes i założyciel „Nowej Konfederacji”. Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Wyborczej", „Gościu Niedzielnym”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Arcanach", „Polsce The Times”, „Super Expressie”, "Fakcie". Autor książki "Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku". Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.
ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współpracownik „Nowej Konfederacji”. Jacek Bartosiak jest popularnym publicystą i błyskotliwym pisarzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się jego wykłady, artykuły oraz książki: „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem” oraz "Koniec końca historii".