Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nowy ład bezpieczeństwa w Europie, Kazachstan i polski prometeizm – Starcie Mocarstw

Wesprzyj NK
Starcie Mocarstw prowadzą dr Jacek Bartosiak (Strategy&Future) oraz Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja).     W nowym odcinku Starcia Mocarstw Bartłomiej Radziejewski i Jacek Bartosiak rozmawiają o negocjacjach Kremla z Amerykanami oraz NATO i co może z nich wyniknąć. Zastanawiają się czy jesteśmy świadkami kształtowania się nowego ładu bezpieczeństwa w Europie, a także jaki wpływ na pozycję Rosji na arenie międzynarodowej mają wydarzenia w Kazachstanie oraz jak się na to zapatruje Rzeczpospolita i jej decydenci. Nie zabrakło też szeregu refleksji na temat zmian zachodzących w systemie międzynarodowym z ostatniego czasu, jego głównych graczach, a także polskim prometeizmie, którego silnie trzyma się część komentatorów i polityków. Co z niego wynika oraz jak bardzo jest szkodliwy dla polskiej racji stanu i polityki zagranicznej? Gorąco zapraszamy!     <<<...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Bartłomiej Radziejewski – prezes i założyciel Nowej Konfederacji, ekspert ds. międzynarodowych zainteresowany w szczególności strukturą systemu międzynarodowego, rywalizacją mocarstw, sprawami europejskimi. Autor książki "Nowy porządek globalny", a także "Między wielkością a zanikiem", współautor "Wielkiej gry o Ukrainę", opublikował także setki artykułów, esejów i wywiadów. Pomysłodawca i współtwórca dwóch think tanków i dwóch redakcji, prowadził projekty eksperckie m.in. dla szeregu ministerstw, międzynarodowych korporacji, Komisji Europejskiej. Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator, dziennikarz. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w "Rzeczpospolitej" Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika "Fronda". Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem "Rzeczy Wspólne". W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. W roku 2022 współtwórca i dyrektor programowy Krynica Forum. Publikował w wielu tytułach prasowych, od "Gazety Wyborczej" po "Gazetę Polską".
Współpracownik “Nowej Konfederacji”, ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współpracownik „Nowej Konfederacji”. Jacek Bartosiak jest popularnym publicystą i błyskotliwym pisarzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się jego wykłady, artykuły oraz książki: „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem” oraz "Koniec końca historii".

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
10 553 / 26 000 zł (cel miesięczny)

40.59 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

11 odpowiedzi na “Nowy ład bezpieczeństwa w Europie, Kazachstan i polski prometeizm – Starcie Mocarstw”

 1. Marcin Molenda pisze:

  Co jest z Wami, że tak kolokwialnie zapytam?! Wykupuję dostęp do Starcia Mocarstw ale go nie uzyskuję! Pytam się co jest z Wami?

 2. Marcin Molenda pisze:

  O! I nagle się pojawia jak zamieszczam komentarz! Niebywałe!

 3. Karol pisze:

  Mam dokladnie taka sama sytucje. Brak dostepu pomimo wykupienia prenumeraty.

 4. Jarek W. pisze:

  Już działamy aby jak najszybciej usunąć usterkę

 5. Daniel Rydel pisze:

  Potwierdzam

 6. Roman Czekaj pisze:

  W moim przekonaniu Rosją nie zaatakuje Ukrainy otwarcie. Jeśli to zrobi to będzie koniec Putina na Kremlu

 7. Michał Sobiecki pisze:

  Nadal brak dostępu…

 8. Przemek92 pisze:

  Nie mam dostępu, mimo wykupienia! Co jest? Traktujcie swoich sponsorów poważnie.

 9. artlisowski pisze:

  Ten sam problem

 10. Robert pisze:

  Ten sam problem

 11. Ukasz Leon pisze:

  Nie mam dostępu, mimo wykupienia prenumeraty. To jest niepoważne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo