Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
"Powiem szczerze, że nie jestem przyzwyczajony do postrzegania Niemiec w kategoriach prowizorki, a to, co dzieje się w Niemczech w ciągu ostatnich 12 miesięcy to jest kompletna prowizorka." - mówi red. Piotr Maciążek, opisując kondycję niemieckiej gospodarki od czasu wybuchu wojny na Ukrainie. Czy niemiecka polityka gospodarcza znalazła się na zakręcie? Jak odbudować nadszarpnięty wizerunek?
Co zostawił po sobie w Europie prezydent USA? Jakie są realne szanse, że Rosja wciągnie Mołdawię do wojny? Czy spotkanie Blinkena i Ławrowa podczas szczytu G20 w Delhi to wstęp negocjacji pokojowych? Odpowiedzi na najważniejsze pytania miesiąca znajdziesz w najnowszym odcinku Miesięcznika Zagranicznego Nowej Konfederacji
Czym charakteryzuje się "ruski mir" i jaki wpływ miał on na decyzję o agresji na sąsiadujące z Rosją kraje? Czy jest to ideologia zarezerwowana dla rosyjskich elit, czy oddziałująca na całe społeczeństwo? W kolejnej debacie Nowej Konfederacji eksperci opisują obraz współczesnej Rosji oraz wpływ dziedzictwa ZSRR na bieżącą politykę kraju.
Czy polityka Niemiec utraciła wyrazistość po odejściu Angeli Merkel? A może niemiecka polityka posiada elity działające efektywnie wyłącznie w czasach pokoju? Co stoi za ostatnimi decyzjami w związku z wojną na Ukrainie? Posłuchaj dyskusji ekspertów, którzy przybliżają wewnętrzne meandry polityki Niemiec oraz ich skutki.
"Jeśli chodzi o to, czy jeszcze opłaca się grać z Iranem, czy opłaca się próbować przeciągnąć go na stronę Zachodu - tak, opłaca się, ale nie mamy na to szans. Zasadniczo działania zarówno samej Republiki Islamskiej z minionych 44 lat, jak i działania USA sprawiają, że nie mamy możliwości porozumienia wykraczającego poza technikalia."
Nie ulega wątpliwości, że rozszerzenie NATO o Szwecję i Finlandię w znacznym stopniu zmieni architekturę bezpieczeństwa w regionie Morza Bałtyckiego. Jakie niesie to szanse i wyzwania dla Polski? Czy północny kierunek polskiej polityki zagranicznej ma szansę stać się naszym atutem?
„Są państwa w Europie, takie jak Francja, które otwarcie mówią, że przyszły system bezpieczeństwa powinien być budowany wraz z Rosją.Wraz z Rosją oznacza - z uwzględnieniem rosyjskich interesów strategicznych." - przypomina Marek Budzisz w rozmowie na temat swojej najnowszej książki "Samotność strategiczna Polski".
"Planetę naprawdę spowija sieć połączeń, a te połączenia są o wiele, wiele dłuższe niż wszystkie granice na świecie razem wzięte. Ale jednocześnie mamy więcej granic niż kiedykolwiek wcześniej. Mamy więc interesujący paradoks."
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie