fbpx

Jak Amerykanie zareagują na atak na Ukrainę? O ANW w USA & wizycie PAD w Chinach – Starcie mocarstw

Starcie Mocarstw prowadzą dr Jacek Bartosiak (Strategy&Future) oraz Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja). W lutowym odcinku Starcia mocarstw w Nowej Konfederacji prowadzący rozmawiają m.in. na temat: jak z punktu widzenia Waszyngtonu wygląda kryzys na granicy ukraińsko - białoruskiej? Jak Amerykanie postrzegają polskie wojsko i nasze zdolności defensywne? Jak w Pentagonie i US Army War College postrzegana jest idea Armii Nowego Wzoru? Bartłomiej Radziejewski i Jacek Bartosiak mówią również o rzeczywistych polskich przygotowaniach obronnych na wypadek wybuchu wojny oraz o Armii Nowego Wzoru, tym razem z polskiego punktu widzenia. Nie zabrakło również rozważań "w co gra Rosja?" i czy kolektywny (?) Zachód może się jej przeciwstawić? Jest także o wizycie Prezydenta Andrzeja Dudy w Chińskiej Republice Ludowej i związanym z tym widocznym ociepleniu na linii Warszawa -...

Współpracownik “Nowej Konfederacji”, ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współpracownik „Nowej Konfederacji”. Jacek Bartosiak jest popularnym publicystą i błyskotliwym pisarzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się jego wykłady, artykuły oraz książki: „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem” oraz "Koniec końca historii".
prezes i założyciel „Nowej Konfederacji”, dyrektor programowy Krynica Forum, dyrektor Wydawnictwa Nowej Konfederacji. Autor książki "Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku", współautor "Wielkiej gry o Ukrainę". Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Wyborczej", „Gościu Niedzielnym”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Arcanach", „Polsce The Times”, „Super Expressie”, "Fakcie". Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.