Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Jarema Piekutowski dla Polsat News: “Wiele funkcji, które spełniał związek miłosny, dziś zapewnia Internet, państwo i biznes”

Jarema Piekutowski, autor książki "Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji", udzielił wywiadu dla portalu Polsat News. W rozmowie autora z Karoliną Olejak dowiemy się więcej o wyzwaniach dla relacji miłosnych, z jakimi mierzymy się we współczesnej rzeczywistości.

>>> KUP KSIĄŻKĘ “OD FOLIOWYCH CZAPECZEK DO SEKSUALNEJ RECESJI” <<<

“Każdego roku coraz mniej naszych rodaków łączy się w pary. Małżeństw jest oczywiście mniej w wyniku COVID-19, ale w ogóle chętniej żyjemy w pojedynkę. W poprzednich dekadach cały system na różne sposoby skłaniał ludzi do wchodzenia w relacje. To mit, że w przeszłości większość małżeństw była sztucznie aranżowana. Sytuacja społeczna i ekonomiczna była taka, że niemal każdy sam z siebie szukał kandydata do wspólnego życia. Tak było po prostu wygodniej. W świecie online tych zachęt jest coraz mniej. Wiele funkcji, które spełniał związek miłosny, dziś zapewnia Internet, państwo i biznes.”

Jarema Piekutowski, autor książki “Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji”, udzielił wywiadu dla portalu Polsat News (LINK). W rozmowie z Karoliną Olejak dowiemy się więcej o wyzwaniach dla relacji miłosnych, z jakimi mierzymy się we współczesnej rzeczywistości.

Zapraszamy do lektury!

>>> KUP KSIĄŻKĘ “OD FOLIOWYCH CZAPECZEK DO SEKSUALNEJ RECESJI” <<<

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz