Kulisy Armii Nowego Wzoru, dlaczego powstała “Wojna w kosmosie”? – Starcie Mocarstw

Starcie Mocarstw prowadzą dr Jacek Bartosiak (Strategy&Future) oraz Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja).     W odcinku z 12 października Bartłomiej Radziejewski rozmawia z Jackiem Bartosiakiem na temat jego ostatnich projektów: Armii Nowego Wzoru, napisanej we współpracy z Georgiem Friedmanem "Wojnie w kosmosie. Przewrót w polityce", a także kolejnej książce "Nadchodzi III wojna światowa" stworzonej we współpracy z Piotrem Zychowiczem (wkrótce w Księgarni NK!). W nagraniu dowiedzie się o kulisach powstawania idei Armii Nowego Wzoru, a także jak może wyglądać konflikt z Rosją z oraz bez ANW w Wojsku Polskim. Zobacz też wspominane w rozmowie: III wojna światowa USA - Chiny (Nr 9 (75)/2016) z m.in. tekstami Radziejewskiego, dr. Bartosiaka i prof. Góralczyka, Raport: Zbudować państwo. 20 idei na rzecz poprawy jakości rządzenia Polską - Jan...

prezes i założyciel Nowej Konfederacji, dyrektor Wydawnictwa Nowej Konfederacji. Autor książki "Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku". Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Wyborczej", „Gościu Niedzielnym”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Arcanach", „Polsce The Times”, „Super Expressie”, "Fakcie". Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.
ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współpracownik „Nowej Konfederacji”. Jacek Bartosiak jest popularnym publicystą i błyskotliwym pisarzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się jego wykłady, artykuły oraz książki: „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem” oraz "Koniec końca historii".