fbpx
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

O wojnie na Ukrainie cz. 2 – Starcie Mocarstw

Starcie Mocarstw prowadzą dr Jacek Bartosiak (Strategy&Future) oraz Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja). W kolejnym odcinku Starcia Mocarstw Bartłomiej Radziejewski i Jacek Bartosiak kontynuują rozpoczętą dyskusję w ostatnim odcinku opublikowanym na łamach Strategy&Future na temat trwającej rosyjskiej inwazji na Ukrainie. Analizują obecny stan wojny i jak stoją rosyjskie wojska; analizują wnioski z wizyty Joe Bidena w Warszawie i mówią co powiedział między wierszami w trakcie swojej przemowy amerykański prezydent, a także podkreślają interesy Polski. Nie zabrakło również globalnego spojrzenia na wojnę i analizy jej wpływu na toczącą się w tle rozgrywkę między Stanami Zjednoczonymi, a Chińską Republiką Ludową. Na koniec obaj prowadzący rozmawiają na temat chińskiej percepcji wydarzeń toczących się na Ukrainie - czy Pekin jest przerażony tym co się dzieje, czy może jest to po myśli...

Kup prenumeratę i czytaj NK!

Już od 1 zł/mc

Zaloguj się lub załóż konto
Zajmie Ci to tylko kilka sekund
Przejdź do prenumerat

lub

Kup pojedynczy dostęp do wybranego artykułu
za jedynie 12,90 zł

prezes i założyciel „Nowej Konfederacji”, dyrektor programowy Krynica Forum, dyrektor Wydawnictwa Nowej Konfederacji. Autor książki "Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku", współautor "Wielkiej gry o Ukrainę". Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Wyborczej", „Gościu Niedzielnym”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Arcanach", „Polsce The Times”, „Super Expressie”, "Fakcie". Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.
Współpracownik “Nowej Konfederacji”, ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współpracownik „Nowej Konfederacji”. Jacek Bartosiak jest popularnym publicystą i błyskotliwym pisarzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się jego wykłady, artykuły oraz książki: „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem” oraz "Koniec końca historii".

Komentarze

3 odpowiedzi na “O wojnie na Ukrainie cz. 2 – Starcie Mocarstw”

  1. julo99 pisze:

    Byłoby rzeczywiście pięknie … gdybyśmy nie zmarnowali ostatnich lat i na tym etapie mieli potencjał ekonomiczny i militarny żeby samemu (lub w większym stopniu samemu) upomnieć się o międzymorze.. A tak rozważania pana Batosiaka to tylko myślenie życzeniowe i zdanie się na łaskę jakiejś bliżej nie zdefiniowanej frakcji w Waszyngtonie która nawet może nawet nie istnieje tylko sieje takie dezinformacyjne kawałki..

  2. Łukasz pisze:

    Mnie ciągle zastanawia jedna rzecz. Powtarzane w kółko, że wszystko będzie się dziać szybko, że rozstrzygnie się w jedną dekadę. Z drugiej strony ruscy nie są w stanie odbudować armii po takiej porażce, dodatkowo wracają ekonomicznie do średniowiecza, więc jakim cudem wobec budowy armii przez Niemców istnieje jeszcze ryzyko wojny ruskich z NATO? Tutaj ukryta jest sprzeczność.

  3. Stanisław Gadomski pisze:

    Wojna na Ukrainie NIE jest starciem mocarstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz