Umowa EU – ChRL, Putin vs Nawalny, stan Zachodu | Starcie Mocarstw

Starcie Mocarstw prowadzą dr Jacek Bartosiak (Strategy&Future) oraz Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja).   Czym jest polskie fatum peryferyjności? Jak Aleksiej Nawalny jeszcze zaszkodzi Putinowi i co to może oznaczać dla Rosji na arenie międzynarodowej? W jakim stanie historycznym i cywilizacyjnym jest Zachód? Jakie są warunki rozwoju cywilizacyjnego i czy rozwój technologiczny może istnieć bez podstaw lokalnej kultury i ładu społecznego? Prowadzący poświęcają dużo czasu na omówienie umowy inwestycyjnej między Chińską Republiką Ludową, a Unią Europejską (CAI) oraz konfrontują ten projekt z niedawnym planem minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer dotyczącym zbliżenia Berlina i Waszyngtonu. Dr Jacek Bartosiak uważa, że Stany Zjednoczone przegrały wojnę handlową z Chinami. Obaj prowadzący omawiają również przyszłość Waszyngtonu na arenie międzynarodowej pod rządami Joe Bidena.   >>> ...

prezes i założyciel Nowej Konfederacji, dyrektor Wydawnictwa Nowej Konfederacji. Autor książki "Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku". Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Wyborczej", „Gościu Niedzielnym”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Arcanach", „Polsce The Times”, „Super Expressie”, "Fakcie". Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.
ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współpracownik „Nowej Konfederacji”. Jacek Bartosiak jest popularnym publicystą i błyskotliwym pisarzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się jego wykłady, artykuły oraz książki: „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem” oraz "Koniec końca historii".