OTWARTY DOSTĘP: Polskie elity między Afganistanem a Nord Stream 2 – Starcie Mocarstw

Starcie Mocarstw prowadzą dr Jacek Bartosiak (Strategy&Future) oraz Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja).

Po wakacyjnej przerwie gospodarze programu powracają do dyskusji o najważniejszych bieżących wydarzeniach, trendach i zjawiskach w polityce międzynarodowej. W tym odcinku Bartosiak i Radziejewski omawiają przemiany ładu światowego w następstwie wycofania się Amerykanów z Afganistanu oraz percepcji Waszyngtonu i innych światowych stolic tego, co dla nich oznacza porażka USA w tym azjatyckim państwie. Rozmówcy analizują także zachowania polskich elit w reakcji na fiasko powstrzymania projektu Nord Stream 2, podmorskiego gazociągu bezpośrednio łączącego Rosję i Niemcy. Nie zabrakło również prognoz tego, jak omawiane wydarzenia będą się rozwijać w perspektywie nadchodzącej jesieni.

>>>  Zobacz książki Jacka Bartosiaka w Księgarni Nowej Konfederacji <<<

>>> Kup książkę Bartłomieja Radziejewskiego “Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku” <<<

<<< Zobacz inne odcinki Starcia Mocarstw.

prezes i założyciel Nowej Konfederacji, dyrektor Wydawnictwa Nowej Konfederacji. Autor książki "Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku". Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Wyborczej", „Gościu Niedzielnym”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Arcanach", „Polsce The Times”, „Super Expressie”, "Fakcie". Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.
ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współpracownik „Nowej Konfederacji”. Jacek Bartosiak jest popularnym publicystą i błyskotliwym pisarzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się jego wykłady, artykuły oraz książki: „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem” oraz "Koniec końca historii".