Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

O napiętej sytuacji na świecie, Chinach i USA | Starcie Mocarstw [OTWARTY DOSTĘP]

“Starcie Mocarstw” prowadzą dr Jacek Bartosiak (Strategy&Future) oraz Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja).

 

Czy Chinom grozi recesja spowodowana pandemią? Czy Stany Zjednoczone będą grały argumentem “chińskiego wirusa”, by uderzyć w Państwo Środka? Kto wyjdzie z kryzysu koronawirusa wzmocniony w relacji USA-Chiny?

O rywalizacji amerykańsko-chińskiej w obliczu pandemii dyskutują Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja) i dr Jacek Bartosiak (Strategy&Future).

 

>>>  Zobacz książkę Jacka Bartosiaka “Koniec końca historii” <<<

 

>>> Kup książkę Bartłomieja Radziejewskiego “Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku” <<<

 

Zobacz pozostałe odcinki Starcia Mocarstw.

prezes i założyciel Nowej Konfederacji, dyrektor Wydawnictwa Nowej Konfederacji. Autor książki "Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku". Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Wyborczej", „Gościu Niedzielnym”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Arcanach", „Polsce The Times”, „Super Expressie”, "Fakcie". Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.
ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współpracownik „Nowej Konfederacji”. Jacek Bartosiak jest popularnym publicystą i błyskotliwym pisarzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się jego wykłady, artykuły oraz książki: „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem” oraz "Koniec końca historii".

Komentarze

3 odpowiedzi na “O napiętej sytuacji na świecie, Chinach i USA | Starcie Mocarstw [OTWARTY DOSTĘP]”

  1. joannapioroferrand pisze:

    Dobrze byloby polepszyc jakość dzwieku aby mozna bylo skupic sie na tresci dyskusji a nie na wysilku samego sluchania. Dziekuje.

  2. Tomasz Dowgielewicz pisze:

    Naprawdę, skoro panowie Bartosiak i Radziejowski tak się dogadujecie, powinniście się dogadać na wspólną subskrypcje, bo się muszę przełączać , raz snf raz NK 😉

  3. Robson pisze:

    Dziękuję za ten materiał filmowy. Obejrzałem go z dużym zainteresowaniem. To prawda jest, że wygodnie jest sączyć gotowy produkt siedząc na kanapie. Ale wygodnie też jest być w roli komentatora- obserwatora, nie opowiadając się zbytnio za żadną ze stron. Stać Was jeszcze na folgowanie sobie w obiektywizmie. Powiem Wam coś ( z pełnym szacunkiem i sympatią) co pomoże Wam szybciej “przebierać nóżkami”. Proszę sobie wyobrazić, że wszystko co napiszecie musi przejść przez komisarza z Pekinu. On to zdecyduje czy to się nadaje do publikacji i w jakim zakresie. Jeśli to będzie sprzedane jako raport, to Chińczyk spije śmietankę i większość grantu będzie dla niego. I tak to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz