KRAJOBRAZ PO SAMORZĄDOWEJ BITWIE. Jak wygląda Polska po wyborach z 2018 r.?

„To, czego dowiedzieliśmy się po wyborach 21 października i 4 listopada 2018 r., to fakt, że PiS nie jest – wbrew dominującym narracjom – formacją, która miażdży bezsilną opozycję”
Streszczenie Raport przedstawia dane dotyczące realnego układu sił we władzach samorządowych i analizę zmian elity samorządowej w ostatnich czterech latach. To, czego dowiedzieliśmy się po wyborach 21 października i 4 listopada 2018 r., to fakt, że PiS nie jest – wbrew dominującym narracjom – formacją, która miażdży bezsilną opozycję Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło znacznie niższy wynik od powtarzającego się od trzech lat w sondażach, ale pozyskało o dwa miliony wyborców więcej. Polskie Stronnictwo Ludowe przetrwało, ale nie zachowało władzy regionalnej. Bardzo słaby wynik lewicy w wyborach sejmikowych kontrastuje z przyzwoitymi wynikami kilku prezydentów należących lub wywodzących się z SLD. Wybory sejmikowe na wsi Prawo i Sprawiedliwość wygrało z większą przewagą niż miało to miejsce w skali całego kraju, zdobywając 40,3% głosów. W miastach – bez względu na ich wielkość...

Czytaj więcej bezpłatnie!

Zaloguj się lub załóż konto
Zajmie Ci to tylko kilka sekund
Zaloguj się Załóż konto
Stały współpracownik „Nowej Konfederacji”, politolog, wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Stały współpracownik „Nowej Konfederacji”. Ostatnio opublikował książkę "Rywalizacja polityczna w Polsce" (2013)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz