Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Fenomenalny tekst. Trafiony w punkt, wnikliwy i odważny. Dziękuję jako katoliczka zainspirowana Nowym Feminizmem JPII, matka-Polka i kobieta pracująca.
Tekst dość dobry. Przytyki do patriotyzmu niepotrzebne. A gdzie leży wina upodlenia zarówno kobiet jak i facetów? W pustych łbach nakierowanych przez marksizm kulturowy na: spać, chlać, ruchać. Moje pokolenie (22lata) wie z kim eliza warsaw shore ma dziecko, jak dużego trybson (cokolwiek to jest) ma i kogo nie przeleciał. Żadnych wartości-moralne zombie.
UWAGA!
Dziś, w piątek 25 lipca o godz. 19.00 w Aptece Sztuki przy al. Wyzwolenia 3/5 odbędzie się debata „Nowej Konfederacji” i TV Republiki pt. „Prawica czy lewica? Kto broni interesów kobiet?”.
Debata będzie się toczyć w oparciu o powyższy tekst Pani Malwiny Gardaś.
Więcej informacji tu: https://www.facebook.com/events/732831650109567/
Będziemy się starali opowiedzieć na kilka ważnych pytań. Czy polska prawica umie rozmawiać z kobietami o ich problemach? Czy tak jak tosugeruje publicystka „Nowej Konfederacji” konserwatyści nie mają dla nich oferty? Czy z kolei lewica nie taktuje interesów kobiet przedmiotowo w swoich rozgrywkach politycznych? Czy współczesna polityka w ogóle potrafi odpowiedzieć na negatywne zmiany społeczne, które dziś dotykają kobiety?
Udział wezmą:
Paulina Bednarz Łuczewska – socjolożka, teoretyk zarządzania, publicystka, wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego, prowadziła również cykle wykładów dla Muzeum Powstania Warszawskiego i Collegium Invisible.
Malwina Gardaś – Prawnik, członek Stowarzyszenia Patriotycznego „Serenissima”, publicystka „Nowej Konfederacji”.
Joanna Erbel – socjolożka miasta, fotografka, aktywistka, publicystka, współzałożycielka Stowarzyszenia Duopolis, członkini Krytyki Polityczna.
Patroni Medialni: TV Republika, Fronda.pl, Rebelya.pl, Pitu Pitu.
„W kwestii przykładów i ideałów prawica zatrzymała się na etapie II wojny światowej.” Trudno żądać postępu od konserwatystów. I konserwatyści, jak to konserwatyści, wzdychają za dawno utraconym rajem, nie bardzo umiejąc go umiejscowić w czasie. Takie też wrażenie można wynieść z artykułu: kobiety to miały „kiedyś” dobrze, były szczęśliwe. Bez praw wyborczych, bez prawa sprzeciwu, spod opieki ojca bezpośrednio przechodziły pod opiekę nowego pana. Pana małżonka. Ach, ten utracony raj…
Konserwatyzm zakłada, ze kobiety są nieaktywne. Dlaczego wiec maja pojawiać aktywne kobiety które zaprzeczają ideałom konserwatywnym ?
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Artykuł z miesięcznika:
W dziedzinie naszej psychologii narodowej, przede wszystkim samopoczucia narodowego, odegrała epopeja napoleońska bardzo dużą rolę. Nie mniej silnie zaważyła na następnym półwieku naszej polityki zagranicznej
Pandemia nie jest wojną, ale może mieć skutki głębsze niż niejeden konflikt zbrojny. Oznacza powrót do pierwotnej polityczności. Uderza w „cywilizację rozpieszczenia” i jej ideę, że udało się w trwały sposób uchronić ludzi przed gwałtowną śmiercią
Skutkiem opisywanego modelu ustrojowego była nierówna suwerenność państw członkowskich – większa wśród państw największych i mniejsza w tych słabszych ekonomicznie. Fragment książki „Pokryzysowa Europa”
By uniknąć losu marksistów, geopolitycy muszą w swoim myśleniu zaprzestać popełniania „grzechów” ciężkich: od pychy począwszy, przez determinizm, uniwersalizm, redukcjonizm, na sekciarstwie skończywszy
Dzisiejszym ładem międzynarodowym targają sprzeczne tendencje. Wobec tego również dziś musimy zadać sobie pytanie o to, czy Polska powinna być państwem rewizjonistycznym czy zachowawczym
„Jeżeli młode pokolenie nie weźmie się za solidną rewizję historii i narodowego imaginarium, to zmarnuje swoją największą szansę”: fragment książki „Wyjście awaryjne. O zmianie wyobraźni politycznej” Rafała Matyi.
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie