Amerykańskie wybory i zbliżenie Niemcy – USA | Starcie Mocarstw

"Starcie Mocarstw" prowadzą dr Jacek Bartosiak (Strategy&Future) oraz Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja).   Bartłomiej Radziejewski oraz dr Jacek Bartosiak mówią m.in. o przyszłych losach wyścigu kosmicznego i o tym czy Joe Biden może zlikwidować NASA jeśli zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jest także o spuściźnie Donalda Trumpa oraz wyborach w Stanach Zjednoczonych analizowanych pod kątem geopolitycznych implikacji dla Polski i reszty świata. Obaj prowadzący rozmawiają również o renesansie stosunków Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych i o scenariuszach dla Polski w tym kontekście - czy Niemcy mogą odegrać zasadniczą rolę w dozbrojeniu Polski oraz jak może zmienić się geopolityczna układanka w Europie.   >>>  Zobacz książkę Jacka Bartosiaka "Koniec końca historii" <<<   >>> Kup książkę Bartłomieja Radziejewskiego "Między wielkością a zanikiem. Rzecz...

ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współpracownik „Nowej Konfederacji”. Jacek Bartosiak jest popularnym publicystą i błyskotliwym pisarzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się jego wykłady, artykuły oraz książki: „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem” oraz "Koniec końca historii".
prezes i założyciel Nowej Konfederacji, dyrektor Wydawnictwa Nowej Konfederacji. Autor książki "Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku". Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Wyborczej", „Gościu Niedzielnym”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Arcanach", „Polsce The Times”, „Super Expressie”, "Fakcie". Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.