Konferencja Monachijska, Borrel w Moskwie, Nord Stream 2 | Starcie Mocarstw

Starcie Mocarstw prowadzą dr Jacek Bartosiak (Strategy&Future) oraz Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja).   Gospodarze programu dyskutują o najważniejszych wydarzeniach w polityce międzynarodowej. Omawiają zaskakującą i kontrowersyjną wizytę szefa unijnej dyplomacji w Moskwie, Josepa Borrela. Zastanawiają się czy przemówienie prezydenta USA Joe Bidena na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa będzie punktem zwrotnym relacji w trójkącie Waszyngton - Paryż - Berlin i starają się znaleźć odpowiedź na pytanie co powinien zrobić POTUS wraz ze swoimi współpracownikami? Bartosiak i Radziejewski komentują również pogłoski o amerykańsko - niemieckich negocjacjach dotyczących budowy Nord Stream 2. Jest również o amerykańskiej polityce zagranicznej oraz dalszemu łamaniu liberalnego ładu międzynarodowego.   >>>  Zobacz książkę Jacka Bartosiaka "Koniec końca historii" <<<   >>> Kup książkę Bartłomieja Radziejewskiego "Między wielkością a zanikiem....

prezes i założyciel „Nowej Konfederacji”. Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Wyborczej", „Gościu Niedzielnym”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Arcanach", „Polsce The Times”, „Super Expressie”, "Fakcie". Autor książki "Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku". Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.
ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współpracownik „Nowej Konfederacji”. Jacek Bartosiak jest popularnym publicystą i błyskotliwym pisarzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się jego wykłady, artykuły oraz książki: „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem” oraz "Koniec końca historii".