ZOSTAŃ WSPÓŁWYDAWCĄ PORTALU NOWEJ KONFEDERACJI! JESTEŚMY NIEZALEŻNYM PORTALEM, KTÓRY DZIAŁA I ROZWIJA SIĘ DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW. PAMIĘTAJ, ŻE NASI PUBLICYŚCI POTRZEBUJĄ TAKŻE TWOJEGO WSPARCIA!

Wesprzyj nas
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Imigracyjna schizofrenia

Ostatnie posunięcia w polityce migracyjnej Unii Europejskiej i Polski wskazują na silne sprzeczności
Wesprzyj NK
Ostatnie wydarzenia związane z europejską i polską polityką migracyjną wskazują na silne wewnętrzne sprzeczności. Ta schizofrenia wynika z próby realizowania jednocześnie różnych celów, przy czym omawiana polityka nie zawsze skupia się na rozwiązywaniu konkretnych problemów migracyjnych zgodnie z oczekiwaniem obywateli. Na ostatnim szczycie UE w czerwcu przywódcy państw członkowskich wyraźnie zaostrzyli politykę migracyjną. Postanowili skupić się na obronie unijnych granic przed niechcianymi imigrantami i uchodźcami. W tym celu zapowiedziano zwiększenie o 10 tysięcy unijnych pracowników agencji Frontex, którzy mają wspierać państwa w ich obowiązku ochrony zewnętrznych granic UE. Ponadto, postanowiono utworzyć „centra” w Europie i „platformy” poza kontynentem, które mają być obozami przejściowymi dla imigrantów pragnących dotrzeć do UE. Mają być oni poddani tam procedurze sprawdzenia, czy spełniają warunki międzynarodowej...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Współpracownik „Nowej Konfederacji”, socjolog, politolog i historyk. Jest profesorem na Uniwersytecie Warszawskim. Ekspertem Instytutu Sobieskiego i Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w analizie polityk gospodarczych w UE i w państwach członkowskich, a także w zarządzaniu publicznym. Ostatnio opublikował „W objęciach europeizacji” (ISP PAN, Warszawa 2012) oraz zredagował książkę „Między polityką a rynkiem. Kryzys Unii Europejskiej w analizie ekonomistów i politologów” (Uczelnia Łazarskiego, Warszawa 2013).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
10 141 / 26 000 zł (cel miesięczny)

39.00 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Imigracyjna schizofrenia”

  1. Tissol pisze:

    Obniżka wieku emerytalnego była straszliwym błędem. Można to porównać z drukowaniem pieniędzy, aby pokryć doraźne potrzeby rządu. Za kilka lat i tak trzeba będzie go podwyższyć z powrotem.
    Tak naprawdę ciężko o alternatywę w niektórych branżach. Warto byłoby zbadać, gdzie najczęściej znajdują zatrudnienie pracownicy z tych wszystkich Pakistanów. Takie zawody jak kurier wożący jedzenie czy budowlanka- tu w ciągu najbliższych lat raczej nie dokona się taka automatyzacja, która pozwoliłaby na radykalne obcięcie etatów na rzecz robotów..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo