Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Eugeniusz Romer nauczył mnie, kim jesteśmy i gdzie nasze miejsce na świecie

Eugeniusz Romer podpowiada, gdzie nasze miejsce. Tylko wtedy mamy szansę na właściwe zrozumienie własnych interesów, które jest kluczem do opracowania własnej wielkiej strategii. Wstęp do książki "Pisma geopolityczne".
Wesprzyj NK
Eugeniusz Romer swoim dorobkiem nauczył mnie kiedyś, kim jesteśmy i gdzie nasze miejsce na świecie. Podarował mi tym samym całe wyobrażenie o „superstrukturze”, w których funkcjonuje państwo polskie i jego polityka zagraniczna, bezpieczeństwa i gospodarcza w kolejnych przejawach i niestrudzonych odrodzeniach państwowości. Nakreślił pole gry, w której prowadzimy nasze życia: losy synów i córek Rzeczypospolitej, tworząc owocami naszej pracy materialnej i intelektualnej jej kulturę. >>>KUP KSIĄŻKĘ “PISMA GEOPOLITYCZNE" EUGENIUSZA ROMERA<<< Jak pisał, Bałtyk „skręca” w pobliżu ujść Wisły i Niemna ku północy w tej właśnie długości, w której Morze Czarne jako najodleglejsza odnoga Morza Śródziemnego wybiega daleko ku północy. W tym miejscu zlokalizowany jest pomost bałtycko-czarnomorski. Nasze miejsce na ziemi. Uważany przez naszych przodków za najważ  niejszy z pomostów geopolitycznych...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Współpracownik “Nowej Konfederacji”, ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współpracownik „Nowej Konfederacji”. Jacek Bartosiak jest popularnym publicystą i błyskotliwym pisarzem. Dużym zainteresowaniem cieszą się jego wykłady, artykuły oraz książki: „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, „Przeszłość jest prologiem” oraz "Koniec końca historii".

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
10 553 / 26 000 zł (cel miesięczny)

Wspieraj NK Dołącz