Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Jak żyje się na Nowym Jedwabnym Szlaku? Belt and Road w obiektywie Bernarda Langerocka

Oglądając zdjęcia Bernarda Langerocka, widzimy prawdziwy obraz życia na Nowym Jedwabnym Szlaku. Nieraz odległy od wartości głoszonych przez KPCh
Wesprzyj NK
Ogłoszona w 2013 roku przez Komunistyczną Partię Chin (KPCh) Inicjatywa Pasa i Szlaku (ang. Belt and Road Initiative, BRI) to projekt skupiający się przede wszystkim na budowaniu połączeń gospodarczych Chin z poszczególnymi regionami świata. Kolejne odnogi szlaku wychodzące z Chin w stronę Rosji, Azji Centralnej, Europy czy Azji Południowej to niezliczone projekty inwestycyjne zajmujące się budowaniem niezbędnej infrastruktury oraz wymianą handlową. Język chiński jest niezwykle wymagający dla angielskojęzycznej Europy – i odwrotnie. Wymiana artystyczna jest rozwiązaniem, które pozwala ominąć tę przeszkodę bez pośredników Często zapomina się jednak, że BRI jest również projektem mającym na celu wymianę kulturową i ekspozycję wartości Państwa Środka. Według pięciu zasad BRI, projekt powinien opierać się na: pokoju i współpracy, otwartości i inkluzywności, wzajemnym uczeniu się...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

absolwentka filologii dalekowschodniej ze specjalnością chińską na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie studentka Contemporary China Studies na Renmin University w Pekinie. Stażystka Instytutu Boyma oraz członkini projektów związanych z regionem Dalekiego Wschodu. Jej zainteresowania naukowe to społeczeństwo Chin i jego przemiany w kontekście kobiet i dzieci oraz szeroko pojęta kultura i sztuka Azji Wschodniej. Prywatnie autorka Jadeitowego Podcastu, miłośniczka fotografii i dobrej kawy, właścicielka dwóch szczurów.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 829 / 26 000 zł (cel miesięczny)

Wspieraj NK Dołącz