Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Geopolityka i “Państwo jako żywy organizm” Kjellena – Sykulski, Stefan, Zmyśliński

Debata na temat początków geopolityki porusza się wokół nowowydanej w Polsce pozycji "Państwo jako organizm i inne teksty". To bezprecedensowa analiza procesów i zjawisk państwotwórczych o niezwykłej aktualności, a sam Kjellen jest również autorem pojęcia "geopolityka".

 

O genezie geopolityki mówią:

Spotkanie prowadzi Marek Stefan z redakcji Układu Sił.

 

PREMIERA DEBATY JUŻ WE WTOREK O 18:00 – NIE ZAPOMNIJ JEJ OBEJRZEĆ!

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz