Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Tak tu tylko zostawię. Mam nadzieję, że chociaż część czytelników jest otwarta na prawdę. http://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/polkula-polnocna-sie-nie-ociepla-czyli-roztrwoniony-kapital-marksa-157
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Tezę o marginalnym lub wręcz żadnym udziale antropogenicznego CO2 na zmiany klimatu potwierdza także grupa badaczy z NASA m.in. tutaj: http://www.therightclimatestuff.com/AGW%20Science%20Assess%20Rpt-1.pdf Oni także mają dane statystyczne i wykresy, tylko nieco inne wyniki niż IPCC.
Najwyraźniej nie poznaliśmy jeszcze prawdy o tych zjawiskach, a skoro temat budzi tyle kontrowersji wśród naukowców, to strategia “walki z ociepleniem” wydaje się podyktowana wyłącznie względami politycznymi. Nie pierwszy to raz gdy naukę wprzęga się w służbę ideologii.
Aha. Czyli wystarczy zrzucić coś do PDF-a i podpisać NASA, żeby to był wiarygodny argument.
I co my tu mamy? Jacuś anonimowi (sic!) autorzy, twierdzący, że kiedyś pracowali w NASA, już w pierwszym akapicie przyznają, że nie są klimatologami. Po czym dostajemy typowy przykład zbierania wisienek. Z całego spektrum opublikowanych bada wybrali sobie kilka wykresików i cytatów pasujących pod z góry założoną tezę, zaś zignorowali wszystko inne, choć układa się to w spójną i z każdym rokiem bardziej wyrazistą całość.
To niepokojące, jak łatwo można we współczesnym świecie stworzyć pozory rzetelności.
http://www.skepticalscience.com/NASA-retirees-letter2.html
Temat nie budzi żadnych kontrowersji wśród naukowców. Od lat 90 XX wieku są zgodni, że klimat się ociepla w wyniku spalania paliw kopalnych. Przez te 20 lat nie powstało żadne inne wiarygodne, poparte obserwacjami, dowodami, wyjaśnienie obecnych zmian klimatu. Sama klimatologia jako nauka sięga XIX wieku i przez te 150 lat naukowcy mieli szansę poznać prawdę o “tych zjawiskach”. Naukowcy nie są motywowani ideologicznie – oni po prostu komunikują fakty.
Kontrowersje są produkowane przez grupkę tych samych ludzi wspieranych pieniędzmi firm wydobywczych (polecam chociażby artykuły nagrodzonych Nagrodą Pulitzera dziennikarzy śledczych z InsideClimateNews czy artykuły z Guardiana). A potem są rozpowszechniane przez motywowanych ideologicznie, politycznie, finansowo itp. dziennikarzy, blogerów, polityków.
@EMAKK Naukowcy sa całkowicie zależni od biznesu (USA, Kanada) i od rządu (USA, Kanada, cała UE). Najłatwiej bezie Ci poszukać opinie z Polski o tym, ze nauka jest całkowicie zależna od rzadowych grantów. A poniewaz pensje sa niskie, to naukowcy żebrzą o granty, bo dzieki nim mozna zarobic 2-10 razy wiecej niz z marnej pensji.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Komentarz *
Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa
Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.
Artykuł z miesięcznika:
Kto wygrał wybory w Holandii? Do czego USA i Niemcy wzywają Izrael? Czy będzie pokój między Armenią i Azerbejdżanem?
O czym rozmawiali przywódcy USA i Chin? Jakie są plany Izraela wobec Strefy Gazy? Jakie problemy ma bliskowschodnia „Oś Oporu”?
Jakie państwa oprócz Ukrainy zostały zaproszone do rozmów akcesyjnych z UE? Czy Izrael będzie okupował Strefę Gazy? W jaki sposób Indie chcą wytworzyć sztuczny deszcz?
Jak zmienił się przez dekadę chiński projekt Nowego Jedwabnego Szlaku? Co wydarzyło się w Strefie Gazy? Czy Rosja dostarcza Korei Północnej technologie satelitarne? Czemu ośmiu byłym indyjskim wojskowym grozi śmierć w Katarze?
Do końca roku rozstrzygną się losy dalszego wsparcia dla Kijowa. To kwestia kluczowa – klęska Ukrainy zagraża bowiem przyszłości całej Unii
Putin tę wojnę może wygrać tylko w przyszłym roku. Jednak eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie może przynieść Rosji korzyści
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie