Sojusz Nowoczesnej z Razem równie abstrakcyjny jak z PiS

Mówimy odważnie, że budżet nie jest z gumy, że trzeba myśleć o euro, jeśli chcemy być na stałe zakorzenieni w UE i zwiększyć wzrost gospodarczy, że firmy prywatne działają lepiej, niż państwowe
  Ten artykuł powstał dzięki hojności Darczyńców NK. Zostań jednym z nich!    Stefan Sękowski: Nowoczesna to partia liberalizmu integralnego? Katarzyna Lubnauer: Ma Pan na myśli połączenie liberalizmu światopoglądowego i gospodarczego? Wyostrzając kanty – 3x16 z jednej, poparcie dla „Ratujmy kobiety” z drugiej. Najważniejsza, jeśli chodzi o część gospodarczą, jest dla nas idea wolności. Byliśmy zdecydowanie przeciwni takim ustawom, jak ustawa o aptekach, odnawialnych źródłach energii, obrocie ziemią. To rozwiązania, które ograniczają swobodę działalności gospodarczej, właściwie nie wiadomo, w jakim celu. Ważne jest, by podatki były stabilne, jasne i proste. Za błąd uważamy sytuację, w której istnieją trzy stawki VAT i trzeba kończyć wyższe studia, by jako przedsiębiorca rozumieć, jaki trzeba płacić podatek. Państwo ma być też przyjacielem przedsiębiorcy –...

Zastępca dyrektora "Nowej Konfederacji". Politolog, dziennikarz, tłumacz, stały współpracownik "Do Rzeczy", publicysta Polskiego Radia Lublin. Publikował i publikuje też m.in. w "Gościu Niedzielnym", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Polskiej Codziennie", "Gazecie Wyborczej", "Tygodniku Powszechnym", "Frondzie"; i portalu Rebelya.pl. Tłumaczył na język polski dzieła m.in. Ludwiga von Misesa i Lysandera Spoonera; autor książkek "W walce z Wujem Samem", "Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku" oraz "Mała degeneracja". Mąż, ojciec trójki dzieci. Mieszka w Lublinie.
przewodnicząca partii Nowoczesna. Doktor matematyki, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Łódzkiego, wykładowczyni i naukowiec. Popularyzatorka nauki, przez kilka lat członek Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, rokrocznie współorganizowała imprezy festiwalowe z dziedziny matematyki i informatyki dla dzieci i młodzieży w Łodzi. Jedna z inicjatorek „Świeckiej szkoły”, obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Współtwórczyni programu Nowoczesnej. Sternik morski, instruktor żeglarstwa. Matka i żona.