Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Czy e-zdrowie nas uzdrowi?

Unowocześnienie systemu ochrony zdrowia to nie tylko zachcianka młodych. To realna potrzeba
  Ten artykuł powstał dzięki hojności Darczyńców NK. Zostań jednym z nich!   Anna Szczerbata: W drugiej połowie lutego działania resortu zdrowia mające na celu wprowadzenie systemu e-zdrowia ruszyły z kopyta. Spójrzmy na to z perspektywy pacjenta. Co ma się zmienić na koniec 2019 roku z punktu widzenia typowego Kowalskiego? Janusz Cieszyński: Typowa sytuacja: wizyta w placówce POZ. Pod koniec 2019 roku pacjent będzie mógł już otrzymać e-receptę i e-zwolnienie. No i oczywiście, jeśli ze względów zdrowotnych to będzie możliwe, obie te rzeczy będą mogły się odbyć zdalnie, bez konieczności przychodzenia do placówki. Ile i czyjego czasu to oszczędzi? Informatyzacja będzie sukcesem tylko wtedy, kiedy te zmiany poprawią los pacjentów, farmaceutów, lekarzy i wszystkich innych podmiotów zaangażowanych. Według badań przeprowadzonych...

Kup prenumeratę i czytaj NK!

Już od 1 zł/mc

Zaloguj się lub załóż konto
Zajmie Ci to tylko kilka sekund
Przejdź do prenumerat

lub

Kup pojedynczy dostęp do wybranego artykułu
za jedynie 9,90 zł

wiceminister zdrowia
Członek zespołu Nowej Konfederacji. Zawodowo zajmuje się public relations, public affairs, media relations, fundraisingiem i koordynacją projektów. Pracowała dla agencji PR, polityków, organizacji pozarządowych i szkół językowych. Ukończyła filologię polską i nauczanie języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce.

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Czy e-zdrowie nas uzdrowi?”

  1. łasic pisze:

    Pytanie, ilu ludzi zostanie definitywnie wykluczonych z systemu przez tę cyfryzację. O ile mi wiadomo, w Konstytucji RP nie ma nic o obowiązku posiadania konta w portalu społecznościowym,karty płatniczej, smartfona i profliu zaufanego. Mało tego-tam stoi np. że obowiązującym środkiem płatniczym jest złoty polski! Nie karta, nie blik, nie apka w smartfonie! i co z tego? A g… Zaczyna być tak,że kupno zwykłego biletu na autobus czy pociąg w kasie na dworcu, staje się niemożliwe. Tylko przez internet. Za chwile wizyta lekarska nie będzie możliwa, bo pacjent nie ma konta w portalu, na którym można go prześwietlić. Leków nie będzie z takich samych powodów. Obywatel nie dający się kontrolować jest groźny!
    To już przestańcie udawać,że chodzi o coś innego jak o totalną inwigilację i zachipujcie to ludzkie bydło-oczywiście dla jego dobra. Bydło chętnie uwierzy i się zgodzi-wystarczy kilka kampanii medialnych z celebrytami i trochę przekazów podprogowych.A niedostosowani niech zdechną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz