Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Zimna wojna 2.0 – Radziejewski [Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku]

Czym jest zimna wojna 2.0? Czy spór USA i Chin przerodzi się w gorący konflikt?

“Postawienie na bliskie relacje z USA było słuszne. Obecny rząd zrobił to jednak zbyt jednostronnie. Byłoby to karta znacznie mocniejsza, gdybyśmy mogli ją równoważyć innymi: silną pozycją w Europie, poważnymi interesami z Chinami”

“Pociąg pod nazwą „relacje z Chinami” raczej już odjechał. Przespaliśmy ten czas, dając się wyprzedzić nawet Węgrom, nawet Czechom”

“Atrakcyjność sojusznicza Polski z punktu widzenia USA polega przede wszystkim na roli kraju frontowego wschodniej flanki NATO i „bata” na Rosję”

 

 >>> KUP “MIĘDZY WIELKOŚCIĄ A ZANIKIEM” BARTŁOMIEJA RADZIEJEWSKIEGO <<<

 

 

Materiał dostępny również na serwisach streamingowych:

google-podcasts           apple-podcasts           Anchor

prezes i założyciel Nowej Konfederacji, dyrektor Wydawnictwa Nowej Konfederacji. Autor książki "Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku". Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Wyborczej", „Gościu Niedzielnym”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Arcanach", „Polsce The Times”, „Super Expressie”, "Fakcie". Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz