Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Quo vadis, Polsko? – Dorn, Romaszewska, Bukowski, Radziejewski [nagranie]

Jak będą wyglądały najbliższe 3 lata po reelekcji prezydenta Andrzeja Dudy? Czy w Polsce możliwy jest scenariusz nieliberalnej demokracji? Które reformy obozu władzy będą miały największe znaczenie? O scenariuszach dla Polski dyskutowali goście Debaty NK “Quo vadis, Polsko?”: Ludwik Dorn (były marszałek Sejmu, w latach 2005–2007 wicepremier oraz minister spraw wewnętrznych i administracji), Agnieszka Romaszewska-Guzy (dyrektor i pomysłodawczyni telewizji Biełsat), dr Maciej Bukowski (ekonomista, pracownik naukowy UW, prezes WiseEuropa), Bartłomiej Radziejewski (politolog, dyrektor i założyciel „Nowej Konfederacji”). Dyskusję poprowadził Jarema Piekutowski – główny ekspert do spraw społecznych Nowej Konfederacji. https://youtu.be/u54PLE3Al3A Trzy scenariusze powyborcze przedstawił Jarema Piekutowski w tekście "Quo vadis, Polsko?" Debata odbyła się 27 lipca 2020 roku. Partnerami wydarzenia byli: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute, Google Polska oraz Fundacja...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 715 / 26 000 zł (cel miesięczny)

Wspieraj NK Dołącz