NIK o GetBack. Państwo ciągle teoretyczne

Najwyższa Izba Kontroli potwierdziła, że państwo nie jest w stanie ochronić Polaków przed zagrożeniami, które mogą ich dotknąć na rynku finansowym. Szkoda, że musiało dojść do wojny pomiędzy prezesem M. Banasiem a PiS, by opinia publiczna się o tym dowiedziała
Już 6 lat minęło od momentu wybuchu afery taśmowej, która wysadziła poprzedni rząd. Kurz po tych wydarzeniach opadł, jednak pozostały po nich aforyzmy, które weszły do języka potocznego. I tak wszyscy pamiętamy słynne powiedzenia Bartłomieja Sienkiewicza które opisywały stan polskiego państwa – „ch.., dupa i kamieni kupa” czy też „państwo istnieje tylko teoretycznie”. Niestety, po 6 latach w świetle kolejnej afery widać, że słowa te nadal trafnie opisują otaczającą nas rzeczywistość, co potwierdza opublikowany raport Najwyższej Izby Kontroli. Kwiecień 2018 roku. Wiodąca firma windykacyjna GetBack S.A. traci płynność finansową, na gwałt szukając inwestora, który będzie skłonny dokapitalizować spółkę. Po kilku nerwowych dniach, zwieńczonych nawet opublikowaniem przez firmę fałszywego komunikatu o negocjacjach z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju, Giełda Papierów...

Już od 19,90 zł/mc

Stały współpracownik NK. Ekspert Centrum Analiz KoLibra. Naukowo zainteresowany prawem gospodarczym oraz tematyką związaną z ekonomiczną analizą prawa.