Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Jaka przyszłość czeka media? – Warzecha, Piekutowski, Przybysz, Sojak, Gołębiewski

Jak digitalizacja mediów wpłynęła na ich kształt oraz rodzaj i sposób przekazywanych informacji? Jak ta zmiana wpłynęła na ludzki mózg? Jak łatwiejsza droga do pozostania dziennikarzem wpłynęła na jakość tego zawodu? Jak będą wyglądać media przyszłości?

 

ksiegarnia-nk

 

O tym dyskutują:

  • Prof. Monika Przybysz – Katedra Komunikacji Społecznej, Public Relations i Nowych Mediów na UKSW
  • Prof. Radosław Sojak – Katedra Socjologii Zmian Społecznych. UMK w Toruniu
  • Łukasz Warzecha – publicysta tygodnika “Do Rzeczy”, autor artykułu w temacie miesiąca “Siedem zmian w polskim dziennikarstwie”
  • Jarema Piekutowski – główny ekspert do spraw społecznych Nowej Konfederacji. Twórca artykułu “Jak zmiany w mediach przemeblowują nasze mózgi” opublikowanego w ramach tematu miesiąca.

Debatę prowadzi Filip Gołębiewski – prezes i założyciel Instytutu Dyskursu i Dialogu.

 

 

od-foliowych-czapeczek-ksiazka

 

Partnerami debaty byli: Google Polska oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz