Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Czy ekologia może się opłacać?

Nie da się funkcjonować w świecie, gdzie produkcja będzie miała coraz większy wpływ na niszczenie środowiska. Nawet ci, którzy dziś wydają się mocarstwami muszą myśleć o przedefiniowaniu swojego myślenia o tak strategicznych sektorach, jak sektor energetyczny.
Wesprzyj NK
Rok 2020 już na zawsze zostanie zapamiętany jako rok pandemii Covid-19. Przy okazji pandemii boleśnie uwidoczniły się również wady zglobalizowanej gospodarki. Łańcuchy dostaw zostały przerwane i mieliśmy problem chociażby z zaopatrzeniem nie tylko w sprzęt elektroniczny, którego produkcja wymaga zaawansowanej technologii i wiedzy, ale również zwykłych maseczek, których produkcja jest na tyle prosta, że można to robić w każdym miejscu na świecie – a mimo to uzależniliśmy się w tym zakresie od Chin. Z drugiej strony wciąż straszy się tym, że skrócenie łańcuchów dostaw i powrót do lokalnej produkcji spowoduje poważny wzrost cen. Czy doświadczenie z mijającego roku zmienią nasz sposób postrzegania gospodarki i przyniosą trwałe zmiany? Czy warto powrócić do lokalnej produkcji? Pandemia jest raczej sytuacją przymusową. Zaskoczyła świat....

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Stały współpracownik „Nowej Konfederacji”, doktor nauk humanistycznych, z wykształcenia historyk, politolog i dziennikarz. Miłośnik przyrody i Wileńszczyzny. Obecnie wspiera działania Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze i prowadzi Magazyn Poświęcony Przyrodzie natropie.tv [1]. Zajmuje się również tematyką afrykańską i interesuje bliskowschodnią, w kontekście niemuzułmańskich społeczności Bliskiego Wschodu.
Kierowniczka Zespołu promocji. Publicystka. Absolwentka bezpieczeństwa wewnętrznego na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka wywiadu rzeki z prof. Bogdanem Góralczykiem "Świat Narodów Zagubionych". Interesuje się ekologią i energetyką.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 715 / 26 000 zł (cel miesięczny)

18.13 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo