Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Czy Amerykanie zdradzili Kurdów?

Rozpoczęcie przez Turcję operacji w Syrii wywołało falę komentarzy. Zwłaszcza z polskiego punktu widzenia odpowiedzi domaga się kwestia, czy w istocie możemy mówić o amerykańskiej „wiarołomności sojuszniczej”
Rozpoczęcie przez Turcję kolejnej operacji w Syrii, tym razem wymierzonej przeciw zmajoryzowanym przez Kurdów Syryjskim Siłom Demokratycznym, wywołało w dyplomacji światowej i w publicystyce falę komentarzy. Jednym z istotnych wątków, wokół których toczyła się i toczy debata (również w Polsce), była kwestia interpretacji, w jaki sposób traktować należy ustalenia, które zapadły w trakcie poprzedzającej tureckie działania zbrojne rozmowy telefonicznej Erdoğan-Trump. Przypomnijmy, że przyniosła ona nie tylko zaproszenie do Białego Domu dla tureckiego prezydenta, ale również zgodę Waszyngtonu na wymierzoną w Kurdów operację. Komentatorzy przypominają, że wcześniej za namową amerykańskich sprzymierzeńców oddziały kurdyjskie wycofały ze strefy nadgranicznej ciężki sprzęt, zlikwidowały umocnienia i linie okopów, a teraz Stany Zjednoczone, zgadzając się na turecką operację wojskową, a nawet ją umożliwiając, wycofując swe oddziały...

Czytaj więcej bezpłatnie!

Zaloguj się lub załóż konto
Zajmie Ci to tylko kilka sekund
Zaloguj się
historyk i manager. Obecnie pracuje w prywatnym biznesie. Wcześniej dziennikarz. Publikował na łamach m.in. „Życia”, „Nowego Państwa”, „Wprost”, „Życia Gospodarczego”, „Rzeczypospolitej”. Członek kolegium redakcyjnego „Polityki Polskiej” oraz „Kwartalnika Konserwatywnego” (1997-2000). W latach 1997-2001 doradca ministra Szefa Kancelarii URM oraz ministra finansów.

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Czy Amerykanie zdradzili Kurdów?”

 1. Waldemar Zawisza pisze:

  Witam ,
  Obecnie żyjemy w czasach w których na plancie Ziemi rządzą już korporacje ,a uwłaszczeniowe korytowe sługusy wykonują ich zlecenia.
  Aby dowiedzieć się prawdy w medialnych ośrodkach dezinformacji należy zastosować maksymę narodu pasożytniczo samozwańczego ,- czyli kto miał lub ma w tym interes , aby osiągnąć swój z góry zaplanowany cel.
  Zasadna jest też maksyma w dochodzeniu do celu czyli wróg mojego wroga jest czasowym moim sprzymierzeńcem do osiągnięcia moich ukrytych zaplanowanych celów.
  Podstawowym celem masońskich szubrawców było i nadal jest wymordowanie inteligencji – konkurencji w sprawowaniu dozoru nad wyzyskiwaną niewolniczą siłą roboczą . To bankierzy finansowali i nadal finansują wojny i podziały strefy wpływów ekonomicznych , politycznych, surowcowych , przemysłowych i handlu.
  Obecnie termin faszyzm został zastąpiony nowym terminem syjonizm- ale cele pozostają nadal nie zmienne.
  W wyniku bandyckiej polityki korporacji surowcowych i przemysłowych na naszych oczach dokonuje się grabież terytorium państw zasobnych w surowce. Celem aneksji terytorium Iraku , Libii ,Sudanu i obecnie Syrii było dokonanie resetu zadłużenia szubrawca -bandyty USA, Wielkiej Brytanii ,Francji, i R. F. N. Natomiast przez terytorium Syrii ustanowiono szlaki przesyłu tranzytowego ropy i gazu do Europy. Właściwa jest teza o zakulisowym podziale zysków z złupionego terytorium ograbianych państw. Proszę spojrzeć na mapę geologiczno polityczną Syrii.
  Turcja ma największą armię po Rosji /około 150.000/ w Europie. i jak by chciała to dość szybko może zająć Syrię po wyparciu bandytów z USA i Rosji. Faktem jest ,że trzej zaborcy surowcowi dokonali rozbioru terytorialnego Syrii ., a media wciskają zastępczy kit dla ogłupienia naiwnych Goi. Celem wojny jest dokonanie depopulacji kolonii do zaplanowanej ilości niewolniczej siły roboczej przez korporacje.
  Na terytorium Polin w miejscach w których stacjonują bandyci i szubrawcy z USA są kopaliny surowców 1/Bytom Odrzański bardzo duże pokłady miedzi i pochodne .2/ Warmińsko mazurskie duże złoża tytanu i wanadu 3./ Pokłady ropy i gazu mamy większe niż Katar ,a oszacowana ich wartość to około dwóch bilionów złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz