fbpx

Ziobryści bronią Kościoła za pomocą pałki. Populizm penalny Solidarnej Polski

Nowa propozycja Solidarnej Polski sprowadza się do wiary, że każdy aspekt życia społecznego możemy uregulować za pomocą represji, a najlepiej – surowych i dotkliwych kar
Gdy Rosjanie zrównują z ziemią ruiny bohatersko bronionego Mariupola, politykom trudno się czymś wykazać. Stąd też coraz więcej w debacie kontrowersyjnych pomysłów, zgłaszanych przez polityków różnych opcji, chcących przebić się do opinii publicznej. Konkurs na radykalizm wygrywa jednak Solidarna Polska, zgłaszająca skrajnie szkodliwą i populistyczną propozycje. Zaraz przed świętami dowiedzieliśmy się o propozycji polityków Solidarnej Polski, zaostrzającej kary za obrazę uczuć religijnych. Projekt oczywiście wprowadzany jest pod pretekstem rozszerzenia ochrony wolności sumienia i wyznania, przewiduje głównie zaostrzenie kar za wszelkiego rodzaju „występki” przeciwko religii. Nowelizacja zadziwia swoją kazuistyką, gdyż inną karę przewiduje za samo przeszkadzanie w wykonywaniu aktów religijnych, a jeszcze inną karę przewiduje za ich przerywanie. Ustawa ta dokładnie wpisuje się w politykę prawną prowadzoną przez aktualne kierownictwo Ministerstwa...

Stały współpracownik „Nowej Konfederacji”. Ekspert Centrum Analiz KoLibra. Naukowo zainteresowany prawem gospodarczym oraz tematyką związaną z ekonomiczną analizą prawa.