Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Wybór jak w sowieckiej stołówce. Książka Roszkowskiego albo żadna

Uczeń ma nasiąknąć wizją Polski, która po wyjściu z komunizmu borykała się z postkomuną aż do 2005 roku, kiedy to do władzy doszło Prawo i Sprawiedliwość
Wesprzyj NK
Tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego autorzy podręcznika do historii i teraźniejszości, wydanego w Wydawnictwie Szkolnym i Pedagogicznym, otrzymali trzecią recenzję swojej książki, która nakazuje im nanieść poprawki językowe. W efekcie mamy koniec sierpnia, a nauczyciele tego przedmiotu mają do dyspozycji tylko podręcznik autorstwa Wojciecha Roszkowskiego, wydany przez Biały Kruk. Nadal bowiem książka ta jest jedyną uznaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Nad samą pozycją nie zamierzam się pastwić, wylano na jej temat już morze atramentu. Zresztą, jej treść nie jest największym problemem. Gdyby bowiem była jedną z wielu, spośród których nauczyciele mogliby wybierać, można by dyskutować, czy jest najlepsza (choć także – czy w ogóle powinna zostać dopuszczona do szkół), ale można by spokojnie korzystać z innego podręcznika. Tymczasem nauczyciele...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Politolog, dziennikarz, tłumacz, współpracownik Polskiego Radia Lublin. Pisze doktorat z ekonomii i finansów w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Publikował i publikuje też m.in. w "Gościu Niedzielnym", "Do Rzeczy", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej", "Tygodniku Powszechnym" i "Dzienniku Gazecie Prawnej". Tłumaczył na język polski dzieła m.in. Ludwiga von Misesa i Lysandera Spoonera; autor książkek "W walce z Wujem Samem", "Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku", "Mała degeneracja", współautor z Tomaszem Pułrólem książki "Upadła praworządność. Jak ją podnieść". Mąż, ojciec trójki dzieci. Mieszka w Lublinie.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
10 553 / 26 000 zł (cel miesięczny)

40.59 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Wybór jak w sowieckiej stołówce. Książka Roszkowskiego albo żadna”

 1. Dr. Paul Kopetzky pisze:

  W Polsce nadal jest tzw. komuna, socyalizm i PRL – bis… i tu jest pies pogrzebany.
  Tylko dekomunizacja starych dziadów, ich dzieci, następców może to jedynie uzdrowić, uporządkować i unormalnić jakoś tę fatalną sytuację i położenie nas nieszczęśników od wielu lat.
  Vide: czerwona warszawka – np. “zatoka czerwonych świń“; czerwony Wrocław jak i cały Dolny Śląsk, czerwone Pomorze/Trójmiasto, lewacki Poznań etc
  Komuna żyje i ma się bardzo dobrze, umacnia się, bogaci, pomimo upływu tylu lat i wydarzeń /por. “okrągły stół“/“magdalenka“/.
  Tak jest tylko w Polsce i nigdzie indziej, no może poza niemiecką UE dla Niemiec i pod Niemców /von der Liar; Merkel, agentka Stasi z DDR etc./.
  Zgroza.
  A W. Roszkowski i jego stare oraz nowe podręczniki to jest przy tym tylko detal, epizod, kolejny pretekst do wprowadzania cenzury, manipulacji, propagowania i wcielania w życie jak najbardziej na czasie tzw. “politycznej poprawności“ /PC/.
  Niestety PIS ulega temu wszystkiemu bojąc się, tak jak niemiecka UE względem radzieckiej Rosji i bolszewikom tow. Putina z kgb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo