Władimir Putin odznaczył „niewinną ofiarę” Darię Duginę państwowym orderem, nuncjusz w Kijowie wezwany na dywanik. Tajwan się zbroi by bronić się przed ChRL
Tajemniczy zamach pod Moskwą. W sobotę w eksplozji bomby umieszczonej w samochodzie zginęła Daria Dugina, jedna z czołowych propagandystek putinowskiego reżimu. Nie jest jasne, czy właściwym celem zamachowców była ona sama, czy też jej ojciec Aleksander – znany ideolog rosyjskiego nacjonalizmu i „geopolityk” – a kobieta zginęła przypadkowo. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa oskarżyła w poniedziałek o zamach ukraińskie tajne służby. Strona ukraińska natychmiast zaprzeczyła, a doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Mychajło Podolak nazwał oskarżenie „propagandą”. W poniedziałek Władimir Putin pośmiertnie przyznał Duginie Order Odwagi, prestiżową nagrodę państwową „za odwagę i bezinteresowność okazywaną w wykonywaniu obowiązków zawodowych”. Tymczasem Ilia Ponomariow, były deputowany do rosyjskiej Dumy, przebywający na emigracji w Ukrainie, ogłosił w mediach społecznościowych manifest nieznanej wcześniej organizacji pod nazwą Narodowa Armia...

Witold Sokała
Stały współpracownik „Nowej Konfederacji”, zastępca dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, przewodniczący Rady oraz ekspert Fundacji Po.Int. W przeszłości pracował jako dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, menedżer w sektorze prywatnym oraz urzędnik państwowy, a także jako niezależny konsultant w zakresie m.in. marketingu i wywiadu konkurencyjnego. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej; stopień doktora w dziedzinie nauk o polityce uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Jedna odpowiedź do “Urodziny Ukrainy. Kosowo w sporze z Serbią / Niezbędnik Zagraniczny NK 20-26.08.2022”

1. Paweł Kopeć pisze:

Nareszcie, wreszcie, w końcu, coś się ruszyło. Rosjanie doigrali się, chcieli wojny to ją mają. I śmierć też, swoją.
    Putin, Rosja i Rosjanie od dawna jawnie jak gdyby nigdy nic, co najmniej od 2014 roku /nie licząc w XX wieku polityki Stalina i ZSRR/ nawołuje do holokaustu Ukraińców i Ukrainy.
    Rosja zabija, morduje, gwałci i niszczy wszystko, co chce, kiedy chce i jak chce. Świat przygląda się temu biernie i czeka jak w we wrześniu 1939 roku na rozwój wydarzeń.
    W kontekście obecnej wojny Rosja-Rosjanie-Putin są mentalnie w XIX stuleciu, o ile nie wcześniej, np. w wiekach średnich.
    Rosjanie nawet wyparci z Ukrainy i tak będą nadal strzelać albo ze swego terytorium albo z Białej Rusi. Bo kto i co im zrobi, poza samymi Ukraińcami?!
    Już teraz, zaraz po 2014 roku, 24.02.`22 czy nawet po Czeczeni czy Gruzji, Rosję i Putina za popełnione tam zbrodnie należałoby postawić przed jakimkolwiek międzynarodowym trybunałem prawnym, karnym, wojskowym. Jednak nic takiego się nie dzieje. Skończyły się nawet zapowiedzi. I słowa.
    Znowu ma być ZSRR i jak w ZSRR /choć wielu już nie wie co to; abstrakcja, prehistoria, „czysty kosmos„/, najlepiej jak za tow. Stalina czy tow. Lenina albo jak po /w trakcie/ rewolucji bolszewickiej, radzieckiej, październikowej. Strach, mordowanie, destrukcja, gwałt, terror. Zło.
    Ukraina AD 2022 – horror, okupacja wojenna, destrukcyjna, totalna i totalitarna jak od 1 września 1939 roku w Polsce i dalej, później, na resztę Europy, świata, rozrasta się niczym rak. Wyciąć go.
    Rosja znowu łamie każde Prawo – naturalne, stanowione, cywilne, wojskowe, gospodarcze. Każde. Świat ponownie milczy. Boi się.
    Ukraina dziś – ze strony Rosji, Putina, Rosjan: rusyfikacja, wywózki, obozy, łagry, prześladowania jak w XVIII w. i dalej, później.
    Ukraina jest teraz izolowana przez Rosjan przez brak normalności – bombardowania, ostrzały, samosądy, równanie z ziemią. Ma być jak izolowana od lat Rosja w swym „myśleniu„ i świadomości.
    Rosja nie wstydzi się tego, co robi na Ukrainie, wręcz przeciwnie, jest dumna, z tego, że jakoby niesie pomoc i wyzwolenie swej ruskiej nacji i bratnim narodom jak swego czasu Stalin w ramach ZSRR.
    Putin jest w swym antymyśleniu i działaniu jak nowy, zreformowany, i podszkolony Hitler.
    Putin i Rosja, czyli Rosjanie kradną bezkarnie w biały dzień, bo… mogą i chcą.
    Polska… Czeczenia, Gruzja, Ukraina… kiedy Sąd i osąd?!
    Rosjanie są nieokiełznani jak zwierzęta: będą kąsać, gryźć, szczekać, ujadać bez końca. Tylko kij.
    Rosja kłamie, ma taką mentalność, charakter, taki zwyczaj; cel szantaż, manipulacja, blef, udawanie, skrytość, sianie zamętu, chaosu, paniki, aby sprawniej zabijać, czynić zło wokoło siebie i pod siebie. Do samobójstwa.
    W kontekście wojny na Ukrainie, gdzie dziś są pacyfistyczne: lewica, niemiecka UE, demokraci, ekolodzy, feministki etc.?!
    Tow. Putin to obecnie głównodowodzący wojsk najeźdźczych jak kiedyś tow. Hitler czy tow. generalissimus Stalin. Te same błędy, antymyślenie, antydziałanie, błędna taktyka, zła strategia, oderwanie od rzeczywistości, izolacja; koniec wiadomy i do przewidzenia.
    Rosja znowu idzie w tej wojnie „na rympał„, na oślep, prymitywnie, prostacko jak w XIX wieku, w XX… Nie ma zasad, wartości i logiki w działaniu.
    Ukraińcy walczą z żołnierzami – Rosjanie z cywilami i wsiami, miasteczkami, miastami.
    Rosja jeszcze odradza się jak hydra, lecz do czasu.
    Rosja nie może wygrać z całym światem. To jest fizycznie niemożliwe, niewykonalne.
    Putin?! Botox.