Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Tajne porozumienie Chin i Kuby. Zniszczona tama w Nowej Kachowce | Niezbędnik Zagraniczny NK 2.06-9.06.2023

Kiedy rozpocznie się ukraińska kontrofensywa? O czym rozmawiali ministrowie obrony Indii i Niemiec? Czy dojdzie do eskalacji w Kosowie?
Wesprzyj NK
Ukraina: sytuacja na froncie i poza nim. Zniszczenie tamy w Nowej Kachowce spowodowało katastrofalną powódź w dolnym biegu Dniepru i zmusiło dziesiątki tysięcy mieszkańców obwodu chersońskiego do ucieczki. Wskutek powodzi, setki tysięcy ludzi mają problemy z dostępem do wody pitnej. Organizacja Narodów Zjednoczonych rozpoczęła już dostawy butelkowanej wody, tabletek do jej uzdatniania i pakietów higieny osobistej. Światowa Organizacja Zdrowia obawia się o zwiększone ryzyko epidemiczne na terenach dotkniętych katastrofą. Poważne niebezpieczeństwo tworzą także spłukane przez przybierającą wodę miny. Przewiduje się, że zalanych zostanie dziesiątki tysięcy hektarów gruntów rolnych, a inne, równie rozległe obszary upraw zostaną pozbawione irygacji i „zamienią się w pustynię”. Problemów nie zgłasza Zaporoska Elektrownia Atomowa. Zbiornik z wodą do chłodzenia reaktorów jest wypełniony w wystarczającym stopniu. Sytuacja w...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Współpracownik „Nowej Konfederacji”, politolog, doktor nauk humanistycznych. Wicedyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach; analityk w Fundacji Po.Int. Specjalizuje się w studiach nad wpływem nowoczesnych technologii oraz zmian klimatu na system międzynarodowy i globalne środowisko bezpieczeństwa.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
10 553 / 26 000 zł (cel miesięczny)

40.59 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Tajne porozumienie Chin i Kuby. Zniszczona tama w Nowej Kachowce | Niezbędnik Zagraniczny NK 2.06-9.06.2023”

  1. Warner92 pisze:

    Chiny zachowują się bardzo dziwnie, albo nie rozumieją, że takie kroki tylko przyspieszą ich upadek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo