Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Sękowski w TOK FM: PSL był jedynym centrowym ugrupowaniem w tych wyborach

Stefan Sękowski w radiu TOK FM komentował wyniki wyborów parlamentarnych

“PSL osiągnął sukces, którego chyba mało, kto się spodziewał. Wynika to, moim zdaniem, z tego że PSL był jedynym ugrupowaniem w  centrowym w tych wyborach, bo bez względu na to, czy patrzymy na oś dotyczącą stricte walki partyjno-politycznej w Polsce – po jednej stronie jest PiS, po drugiej stronie jest Koalicja Obywatelska. Jeśli spojrzymy na oś światopoglądowo ideologiczną na jednym końcu osi jest Konfederacja na drugim końcu jest SLD i lewica. PSL zawsze będzie w środku,  jako taki, troszeczkę z  przypadku, stabilizator sceny politycznej. Myślę, że wiele osób, które w innej w innej sytuacji, w innej rzeczywistości politycznej, gdyby ten spór był nieco chłodniejszy lub gdyby wystąpiło więcej komitetów wyborczych, mogłyby zagłosować na inne komitety w tej rzeczywistości drogą eliminacji głosowały na PSL”

Link do nagrania

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz