Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Rosjanie w Mariupolu. Świat wspiera Ukrainę | Niezbędnik Zagraniczny 13-20.05.2022

Co Komisja Europejska zaoferowała Ukrainie? Dlaczego Turcja sprzeciwia się wejściu Szwecji do NATO? Z kim Biden będzie rozmawiał w Azji – i o czym?
Wesprzyj NK
Rosjanie zdobyli całkowicie zrujnowany Mariupol. Prawie 2 tys. ukraińskich żołnierzy, broniących wcześniej huty Azowstal w Mariupolu, oddało się już w ręce rosyjskie – podała w piątek agencja TASS, powołując się na ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu. Natomiast podczas czwartkowego briefingu internetowego Ołeksij Gromow, zastępca szefa Głównego Wydziału Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, stwierdził że „ewakuacja wojsk ukraińskich z Mariupola trwa”, nie podając żadnych szczegółów. Swiatosław Palamar, zastępca dowódcy pułku azowskiego, opublikował w Internecie 18-sekundowe przemówienie wideo, w którym informuje, że on i inni wyżsi oficerowie nadal przebywają na terenie zakładu. „Trwa pewna operacja, której szczegółów nie zdradzę. Dziękuję całemu światu i Ukrainie za wsparcie” – powiedział. Denis Puszylin, szef wspieranej przez Rosję separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej, która teraz obejmuje...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Witold Sokała
Stały współpracownik „Nowej Konfederacji”, zastępca dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, przewodniczący Rady oraz ekspert Fundacji Po.Int. W przeszłości pracował jako dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, menedżer w sektorze prywatnym oraz urzędnik państwowy, a także jako niezależny konsultant w zakresie m.in. marketingu i wywiadu konkurencyjnego. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej; stopień doktora w dziedzinie nauk o polityce uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 829 / 26 000 zł (cel miesięczny)

18.57 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

2 odpowiedzi na “Rosjanie w Mariupolu. Świat wspiera Ukrainę | Niezbędnik Zagraniczny 13-20.05.2022”

 1. Paweł Kopeć pisze:

  Stałe i cykliczne rosyjskie bombardowania, dewastacje wszystkiego, co się tylko da, destrukcja Ukrainy, kradzieże czegokolwiek, wywózki tysięcy ludzi jak w XVIII, XIX czy XX stuleciu, rusyfikacja ludności niczym w czasie zaborów i rozbiorów Polski, potajemne morderstwa, masowe, pojedyncze i zbiorowe gwałty mają miejsce nadal i cały czas tam, na obszarach okupowanych i zajętych.
  I o to właśnie Rosjanom chodzi: o nowy, ponowny i zmodyfikowany, ulepszony holokaust Ukraińców jak za Stalina i ZSRR, za czasów Rosji radzieckiej, czy rewolucji październikowej, bolszewickiej, komunistycznej, o ludobójstwo na Ukrainie, o starcie Ukrainy oraz Ukraińców, całego państwa z powierzchni ziemi.
  I to im się udaje w 100% przy, w sumie milczącej, obecności i asyście reszty świata.
  Rosjanie robią, co chcą, jak chcą i kiedy chcą; zaś w tle na czołgach dumnie powiewają czerwone flagi z sierpem i młotem oraz konsekwentnie przez nich są przywracane pomniki Lenina /?!/, Stalina /?!/ i pozostałych bolszewickich bandytów największych w historii ludzkości i świata.
  Ze strony Rosjan odbywa się to wszystko codziennie i planowo a także wyjątkowo tryumfalnie, szczególnie po 24.02.`22.
  Zatem, kto tutaj – niestety – wygrywa?!

 2. Paweł Kopeć pisze:

  Rosjanie tak jak kiedyś z Polakami – dziś szukają neo/faszystów i neo/nazistów wśród Ukraińców, a gdy ich nie ma to strzelają do nieuzbrojonych i bezbronnych cywilów; ot stała i niezmienna lewicowa logika!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo