Największa porażka Zachodu. Wysokie ceny ropy i gazu ratują rosyjską gospodarkę

Sankcje nałożone na Rosję nie działają. Kreml ma środki na prowadzenie wojny przez wiele miesięcy. Tymczasem działania polskiego rządu sztucznie zwiększają popyt na paliwa, co wzmacnia armię Putina
Już od wielu dekad dochody z eksportu węglowodorów są dla Moskwy podstawą budżetu i umożliwiają prowadzenie imperialnej polityki. Podważenie pozycji Rosji na rynkach ropy i gazu jest celnym ruchem strategicznym, który ma skruszyć fundament rosyjskiego imperializmu. Dziś jak na dłoni widać, że Europa zbyt silnie uzależniła się od dostaw surowców ze wschodu. Trwają intensywne prace nad dywersyfikacją kierunków dostaw. Europa nie ma możliwości uwolnienia się w całości od dostaw gazu z Rosji – co najmniej do końca roku 2023. Inaczej sprawa wygląda z dostawami ropy i produktów naftowych, choć i tutaj nie jest tak prosto. W ogólnym uniesieniu, związanym z poparciem dla Ukrainy w jej walce o wolność i niepodległość, zatracamy czasami zdolność realnej oceny sytuacji. A trzeba przyznać, że...

stały współpracownik Nowej Konfederacji. W latach 80-tych działacz opozycji antykomunistycznej w Ruchu Młodzieży Niezależnej i Ruchu Młodej Polski, jeden z założycieli Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego, publicysta, przedsiębiorca i menadżer, w latach 2011 – 2016 Vice prezes i Prezes Stowarzyszenia Energii Odnawialnej, w latach 2016 – 2020 Vice Prezes i prezes Banku Pocztowego, w latach 1997 – 1998 w ramach programu East Central European Scholaship Program odbywał miedzy innymi praktyki w Center for Strategic and International Studies Washington D.C. autor książki “Polityka Nowoczesnego Patriotyzmu”. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Wolności i Solidarności. Autor książki "Polska w nowym świecie".