Wszystkie treści NK dostajesz teraz za darmo dzięki wsparciu naszych Darczyńców. Zostań jednym z nich!

Wesprzyj nas
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Pięć nieoczywistych tendencji wokół wojny ukraińskiej. Trzy pozytywne, dwie negatywne dla Ukrainy

Wojna przeciąga się i może przejść w formę zamrożonego konfliktu. Coraz mniej jasne jest, jak miałoby wyglądać zwycięstwo Ukrainy. Czy dojdzie do „zgniłego kompromisu”?
Wesprzyj NK
Na Ukrainie wywierano presję, by do końcówki lata wyjaśniła sprawę środkami zwrotnymi Coraz częściej widać, że nie ma powrotu do business as usual z Rosją. Kluczową kwestią są gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy, które mogłaby zapewnić „koalicja chętnych”, m.in. z udziałem Polski Ze strony rosyjskiej pojawiają się sygnały o gotowości do zakończenia wojny Rosja jest daleka od kompletnego rozbicia i będzie odbudowywać swój potencjał. Może ponownie uderzyć Bez gwarancji bezpieczeństwa trudno wyobrazić sobie odbudowę Ukrainy

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

prezes i założyciel „Nowej Konfederacji”, dyrektor programowy Krynica Forum w 2022 roku, dyrektor Wydawnictwa Nowej Konfederacji. Autor książki "Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku", współautor "Wielkiej gry o Ukrainę". Politolog zaangażowany, publicysta i eseista, organizator. Absolwent UMCS i studiów doktoranckich na UKSW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Polskim Radiu i, zwłaszcza, w „Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, później był wicenaczelnym portalu Fronda.pl i redaktorem kwartalnika „Fronda”. Następnie założył i w latach 2010–2013 kierował kwartalnikiem „Rzeczy Wspólne”. W okresie 2015-17 współtwórca i szef think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Publikował też m.in. w „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Wyborczej", „Gościu Niedzielnym”, "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Arcanach", „Polsce The Times”, „Super Expressie”, "Fakcie". Pochodzi z Lublina, mieszka w Warszawie.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 777 / 26 000 zł

37.60 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Pięć nieoczywistych tendencji wokół wojny ukraińskiej. Trzy pozytywne, dwie negatywne dla Ukrainy”

  1. Rafał pisze:

    Bardzo interesująca i konkretna analiza. Ważne jest, żebyśmy trzymali rękę na pulsie i dobrze rozumieli, jak sytuacja może się rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo