Wspominamy rządy Donalda Tuska. Reprywatyzacja i KPA. Polacy bez rzecznika – MIESIĘCZNIK KRAJOWY NK #4

Kontynuujemy serię podcastów podsumowujących najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce w minionym miesiącu. Tym razem Stefan Sękowski i Jarema Piekutowski komentują: zamieszanie wokół reformy Kodeksu Prawa Administracyjnego i reprywatyzacyjnej oraz dalszy ciąg noweli wokół wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Czy decydentom zależy na obywatelach? Na koniec prowadzący wspominają czasy rządów Donalda Tuska i zastanawiają się czy zdecyduje się powrócić.

Udział w programie biorą:

Materiał dostępny również na serwisach streamingowych:

google-podcasts           apple-podcasts           Anchor

Zastępca dyrektora "Nowej Konfederacji". Politolog, dziennikarz, tłumacz, stały współpracownik "Do Rzeczy", publicysta Polskiego Radia Lublin. Publikował i publikuje też m.in. w "Gościu Niedzielnym", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Polskiej Codziennie", "Gazecie Wyborczej", "Tygodniku Powszechnym", "Frondzie"; i portalu Rebelya.pl. Tłumaczył na język polski dzieła m.in. Ludwiga von Misesa i Lysandera Spoonera; autor książkek "W walce z Wujem Samem", "Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku" oraz "Mała degeneracja". Mąż, ojciec trójki dzieci. Mieszka w Lublinie.
główny ekspert do spraw społecznych Nowej Konfederacji, socjolog, publicysta (m.in. "Więź", "Rzeczpospolita"), współwłaściciel Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, współpracownik Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacji Pole Dialogu i Ośrodka Ewaluacji. Główne obszary jego zainteresowań to rozwój lokalny i regionalny, kultura, społeczeństwo obywatelskie i rynek pracy. Autor i współautor wielu publikacji, np. "Pomysłowość miejska. Studium trajektorii realizacji oddolnych inicjatyw mieszkańców Warszawy"(Fundacja Pole Dialogu 2017). Autor powieści biograficznej "G.K.Chesterton", eSPe 2013).