Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Bartłomiej Radziejewski: Praprzyczyną gnicia Zjednoczonej Prawicy jest sam Jarosław Kaczyński

Prezes Nowej Konfederacji o polityce Prawa i Sprawiedliwości dla serwisu Gazeta.pl

>Kup książkę Bartłomieja Radziejewskiego “Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku”<<<

Prezes Nowej Konfederacji dla serwisu Gazeta.pl: “Koncepcja rządzenia i reformowania państwa, którą przyjął Kaczyński, okazała się całkowicie błędna. Nowogrodzka nie była w stanie zidentyfikować problemów kadrowych i instytucjonalnych państwa, a zamiast tego skupiła się wyłącznie na zmianach kadrowych. Źle rozumianych: myśląc, że każdą instytucją, spółką czy urzędem w blisko 40-milionowym kraju można sterować ręcznie z gabinetu prezesa za pomocą partyjnych czy około partyjnych miernot.”

Zapraszamy do lektury wywiadu Łukasza Rogojsza z Bartłomiejem Radziejewskim: [LINK]

>>Kup książkę Bartłomieja Radziejewskiego “Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku”<<<

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz