Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Niezbędnik Zagraniczny NK: 27.11-4.12.2020

Brytyjczycy będą szczepić się już od wtorku. Amerykanie krytykują ONZ za spolegliwość wobec Chin, a Turcję za zbrojenia. Tymczasem w zwycięstwo Trumpa wierzy już tylko Bolsonaro. Merkel wieszczy azjatycką dominację, a Chińczycy lecą w kosmos. Izrael zbroi się na wypadek irańskiego odwetu za zabójstwo generała. Mołdawia i Japonia ostro rozmawiają z Moskwą.
Wesprzyj NK
Czy Donald Trump ma jeszcze w rękawie asa, który odwróci losy wyborów i nowej prezydentury? Teoretycznie to wciąż możliwe, ale to pytanie na serio zadaje sobie coraz mniej osób zajmujących się polityką profesjonalnie. Wiernie trwa przy wątpliwościach jeszcze prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, ale gratulacje Joe Bidenowi złożył w tygodniu między innymi – co wysoce symboliczne i znaczące – sam George W. Bush, czyli poprzedni republikański prezydent. Nieco przypadkowy, ale symboliczny kontekst dla tego zdarzenia stanowiły doniesienia, że ręczne przeliczenie głosów w Georgii nie podważyło sukcesu demokratów w tym stanie. Natomiast w Milwaukee, największym hrabstwie stanu Wisconsin, ponowne przeliczenie głosów, którego ostro domagał się Trump, zakończyło się ostatecznie doliczeniem dodatkowych głosów do wyniku jego rywala. O Ameryce „po Trumpie”, i o...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Witold Sokała
Stały współpracownik „Nowej Konfederacji”, zastępca dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, przewodniczący Rady oraz ekspert Fundacji Po.Int. W przeszłości pracował jako dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, menedżer w sektorze prywatnym oraz urzędnik państwowy, a także jako niezależny konsultant w zakresie m.in. marketingu i wywiadu konkurencyjnego. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej; stopień doktora w dziedzinie nauk o polityce uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
1 750 / 26 000 zł (cel miesięczny)

6.73 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Niezbędnik Zagraniczny NK: 27.11-4.12.2020”

  1. Tylwica pisze:

    Upraszam o dbałość językową. Niechże przemieści Pan radykalnie swoje rozumienie słowa spolegliwość we właściwe mu miejsce, dalekie od uległości.
    A poza tym, bardzo cenna wzmianka o Mołdawii.

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo