Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Kościół na równi pochyłej? – Dudkiewicz, Grad, Szczęśniak, Piekutowski [nagranie]

Dlaczego narracja Kościoła przestaje być przekonująca dla młodszych pokoleń? Czy Polskę czeka los zateizowanych Czech lub Niemiec? Czy można odwrócić trend sekularyzacji? Jak pandemia koronawirusa wpłynie na religijność Polaków i Kościół katolicki? O przemianach w religijności Polaków i przyszłości Kościoła katolickiego w Polsce i na świecie dyskutowali: Ignacy Dudkiewicz (Magazyn Kontakt), Paweł Grad (Christianitas), Agata Szczęśniak (OKO.press) oraz Jarema Piekutowski (Nowa Konfederacja). Dyskusję poprowadził red. Jakub Moroz – dziennikarz TVP Kultura i Polskiego Radia.   https://youtu.be/mpBRmCHQx9w   Debata "Kościół na równi pochyłej?" odbyła się 8 kwietnia 2020 roku. Inspiracją do dyskusji był tekst Jaremy Piekutowskiego pt. "Narracyjna apokalipsa. Jak Kościół traci wiernych". Partnerami debaty byli: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute oraz Google Polska.

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
14 099 / 26 000 zł (cel miesięczny)

54.23 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo