Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Jak Internet zmienił relacje społeczne? – Góralska, Gurtowski, Piekutowski, Stawiszyński, Stodolak

Czy Internet doprowadził do spadku aktywności seksualnej ludzi na Zachodzie? Czy działalność cyfrowych gigantów w Internecie powinna zostać uregulowana? W jakim kierunku ewoluować będzie Internet w najbliższych latach?

 

 

O powyższych w debacie poświęconej wpływowi Internetu na relacje społeczne, do której przyczynkiem była książka Jaremy Piekutowskiego “Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji” dyskutowali:

  • Magdalena Góralska – antropolożka kulturowa, doktorantka na Uniwersytecie Warszawskim
  • dr Maciej Gurtowski – socjolog, ekspert Klubu Jagiellońskiego i Nowej Konfederacji
  • Jarema Piekutowski –  główny ekspert ds. społecznych “Nowej Konfederacji”, autor książki Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji,
  • Tomasz Stawiszyński – filozof i redaktor radiowy w TOK FM

Debatę prowadził Sebastian Stodolak – wiceprezes Warsaw Enterprise Institute

 

 

>>>KUP KSIĄŻKĘ “OD FOLIOWYCH CZAPECZEK DO SEKSUALNEJ RECESJI”<<<

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz