fbpx
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Impas w Ukrainie. Macron u Bidena | Niezbędnik Zagraniczny NK 25.11-2.12.2022

O czym Charles Michel rozmawiał z Xi Jinpingiem, a prezydent Francji z prezydentem USA? Dlaczego NATO patrzy uważnie na Chiny?
„Na Wschodzie bez zmian” – w Ukrainie w minionym tygodniu trwały walki pozycyjne, Rosja zaś kontynuowała rakietowy i artyleryjski ostrzał infrastruktury cywilnej, choć z intensywnością wyraźnie mniejszą niż wcześniej. Rosyjskie rakiety uderzyły m.in. w niedawno odbity Chersoń, natomiast artyleria lufowa ostrzeliwała m.in. wioski w rejonie Bachmutu, gdzie toczą się szczególnie ciężkie zmagania. Ukraińskie wojsko poinformowało, że znalazło w okolicach Lwowa i Chmielnickiego fragmenty rakiet, zidentyfikowane jako części pocisków manewrujących Kh-55. To zaprojektowany jeszcze przez Związek Radziecki w latach 70. XX wieku pocisk manewrujący, przeznaczony do przenoszenia strategicznych głowic jądrowych. Nie stwierdzono na szczątkach śladów radioaktywności – oznacza to, że agresor w akcie desperacji najprawdopodobniej wykorzystuje ten relatywnie drogi sprzęt, z balastem zamiast właściwych głowic, do tworzenia w powietrzu „sztucznego tłoku”...

Kup prenumeratę i czytaj NK!

Już od 1 zł/mc

Zaloguj się lub załóż konto
Zajmie Ci to tylko kilka sekund
Przejdź do prenumerat

lub

Kup pojedynczy dostęp do wybranego artykułu
za jedynie 12,90 zł

Witold Sokała
Stały współpracownik „Nowej Konfederacji”, zastępca dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, przewodniczący Rady oraz ekspert Fundacji Po.Int. W przeszłości pracował jako dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, menedżer w sektorze prywatnym oraz urzędnik państwowy, a także jako niezależny konsultant w zakresie m.in. marketingu i wywiadu konkurencyjnego. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej; stopień doktora w dziedzinie nauk o polityce uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Impas w Ukrainie. Macron u Bidena | Niezbędnik Zagraniczny NK 25.11-2.12.2022”

  1. PI Grembowicz pisze:

    … ponieważ trudno w pojedynkę wygrać z Rosją/Rosjanami i Putinem z kgb, jacy szykowali się do tego najazdu (ludobójstwa – exterminacji – holokaustu Ukrainy/Ukraińców) latami… Znowu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz