Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Czy e-zdrowie nas uzdrowi?

Unowocześnienie systemu ochrony zdrowia to nie tylko zachcianka młodych. To realna potrzeba
Wesprzyj NK
  Ten artykuł powstał dzięki hojności Darczyńców NK. Zostań jednym z nich!   Anna Szczerbata: W drugiej połowie lutego działania resortu zdrowia mające na celu wprowadzenie systemu e-zdrowia ruszyły z kopyta. Spójrzmy na to z perspektywy pacjenta. Co ma się zmienić na koniec 2019 roku z punktu widzenia typowego Kowalskiego? Janusz Cieszyński: Typowa sytuacja: wizyta w placówce POZ. Pod koniec 2019 roku pacjent będzie mógł już otrzymać e-receptę i e-zwolnienie. No i oczywiście, jeśli ze względów zdrowotnych to będzie możliwe, obie te rzeczy będą mogły się odbyć zdalnie, bez konieczności przychodzenia do placówki. Ile i czyjego czasu to oszczędzi? Informatyzacja będzie sukcesem tylko wtedy, kiedy te zmiany poprawią los pacjentów, farmaceutów, lekarzy i wszystkich innych podmiotów zaangażowanych. Według badań przeprowadzonych...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

wiceminister zdrowia
Członek zespołu Nowej Konfederacji. Zawodowo zajmuje się public relations, public affairs, media relations, fundraisingiem i koordynacją projektów. Pracowała dla agencji PR, polityków, organizacji pozarządowych i szkół językowych. Ukończyła filologię polską i nauczanie języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Czy e-zdrowie nas uzdrowi?”

  1. łasic pisze:

    Pytanie, ilu ludzi zostanie definitywnie wykluczonych z systemu przez tę cyfryzację. O ile mi wiadomo, w Konstytucji RP nie ma nic o obowiązku posiadania konta w portalu społecznościowym,karty płatniczej, smartfona i profliu zaufanego. Mało tego-tam stoi np. że obowiązującym środkiem płatniczym jest złoty polski! Nie karta, nie blik, nie apka w smartfonie! i co z tego? A g… Zaczyna być tak,że kupno zwykłego biletu na autobus czy pociąg w kasie na dworcu, staje się niemożliwe. Tylko przez internet. Za chwile wizyta lekarska nie będzie możliwa, bo pacjent nie ma konta w portalu, na którym można go prześwietlić. Leków nie będzie z takich samych powodów. Obywatel nie dający się kontrolować jest groźny!
    To już przestańcie udawać,że chodzi o coś innego jak o totalną inwigilację i zachipujcie to ludzkie bydło-oczywiście dla jego dobra. Bydło chętnie uwierzy i się zgodzi-wystarczy kilka kampanii medialnych z celebrytami i trochę przekazów podprogowych.A niedostosowani niech zdechną.

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo