Kup prenumeratę i czytaj NK
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Czy Trump uczynił Amerykę ponownie wielką? | Kobeszko, Kohut

“Donald Trump nie uczynił przez ostatnie lata Stanów Zjednoczonych ponownie wielkimi. Przeciwnie: podobnie do innych populistów, podmył i osłabił fundamenty republikańskiej demokracji, które przez niemal dwa stulecia realnie czyniły Amerykę wielką” – pisze Łukasz Kobeszko w tekście “Czy Trump uczynił Amerykę ponownie wielką?”

 

Udział w debacie Nowej Konfederacji biorą:

  • Łukasz Kobeszko – stały współpracownik „Nowej Konfederacji”, filozof polityki, publicysta.
  • Andrzej Kohut – amerykanista, ekspert ds. międzynarodowych Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego i koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Warszawie.

Debatę prowadzi Jarosław Walkowicz – twórca wydarzeń Nowej Konfederacji oraz wiceprezes Forum Młodych Dyplomatów.

 

 

Partnerami debaty są: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Google Polska oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz