Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Czy Polska poradzi sobie z wielonarodowością? – Budzisz, Ziemkiewicz

Agresja Rosji wzmocniła patriotyzm Ukraińców, ale też dramatycznie zmieniła strukturę narodowościową Polski. Czy dojdzie do zbliżenia między Polakami i Ukraińcami? Czy możemy wykształcić tożsamość opartą o wspólną historię? Jak powinno zareagować polskie państwo?

Wszystko jest wojna. Rosyjska kultura strategiczna - ksiazka Marka Budzisza

W debacie udział biorą:

 • Marek Budzisz – analityk Strategy & Future, współpracownik „Nowej Konfederacji”, ekspert ds. Rosji i postsowieckiego Wschodu,
 • Rafał Ziemkiewicz – publicysta „Do Rzeczy”, pisarz, autor m.in. „Myśli nowoczesnego endeka”.

W roli prowadzącego Bartłomiej Kwapisz (Nowa Konfederacja).

Materiał dostępny również na serwisach streamingowych:

google-podcasts           apple-podcasts           Anchor

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

3 odpowiedzi na “Czy Polska poradzi sobie z wielonarodowością? – Budzisz, Ziemkiewicz”

 1. Paweł Kopeć pisze:

  Pytanie retoryczne…?!

 2. Paweł Kopeć pisze:

  Ps. Jak i problem?!

 3. PI Grembowicz pisze:

  Do zalęknionego RAZ! /z wieloletnią sympatią/
  Unia polsko – ukraińska, ekonomiczna, finansowa i gospodarcza de facto istnieje już od wielu lat. Ukraińcy od dawna pracują w Polsce /np. na strefach ekonomicznych i innych ciężkich zajęciach/, i to za Polaków często siedzących na wyłudzonych rentach z ZUS-u i zasiłkach, płacą podatki /ZUS!/ i utrzymują polską gospodarkę. Gdyby nie oni, dawno byśmy padli. Taka jest smutna i gorzka prawda o współczesnej Polsce i Polakach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz