Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Refleksję na te tematy podejmowali eksperci uczestniczący w seminarium, które odbyło się w dniu 1 kwietnia 2020 r. Wzięli w nim udział (w kolejności alfabetycznej): dr Jacek Bartosiak, Marcin Chruściel, Ludwik Dorn, prof. Bogdan Góralczyk, dr Michał Lubina, Jarema Piekutowski, Bartłomiej Radziejewski i dr Błażej Sajduk. Poniżej, pod tekstem, znajduje się link do pobrania raportu z seminarium.
Seminaria eksperckie NK będą odbywać się 4 razy w roku. Mają charakter zamknięty. Ich celem jest analiza bieżącej sytuacji w obszarach ważnych dla państwa (np. transport publiczny, polityka społeczna, rynek pracy, edukacja, obronność, polityka zagraniczna) oraz wykreowanie pomysłów na analizy, ekspertyzy, raporty, debaty i wydarzenia, a także rekomendacji do polityk publicznych.
Seminaria sfinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
POBIERZ RAPORT „CZY PANDEMIA COVID-19 ZMIENI SYSTEM MIĘDZYNARODOWY?”
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Jesienią 2024 roku pisaliśmy w NK, że kryzys w Rosji rozpocznie się latem 2025 i będzie trwał do wiosny 2026. To właśnie się dzieje
USA zawdzięczają swoją potęgę nie tylko konstytucji czy gospodarce, ale przede wszystkim geografii. Żyzne gleby Środkowego Zachodu i gęsta sieć żeglownych rzek umożliwiły rozwój rolnictwa, taniego handlu i industrializacji
Nawet najpotężniejsze państwo nie może w sposób trwały władać każdym krytycznym punktem globu. Konieczne jest zatem priorytetyzowanie
Znika niekwestionowany lider świata Zachodu budujący sieć wielostronnych sojuszy z ich perłą w koronie, czyli NATO. W to miejsce pojawia się w całej swojej krasie Imperium Amerykańskie…
Indie i Chiny od lat rywalizują o dominację w Azji. Ich zderzenie interesów, różnice ideologiczne i historyczne napięcia zdają się wskazywać, że konflikt, choć nie zawsze otwarty, jest nieunikniony. Oto kolejny fragment książki „Indie i geopolityka Azji. Historia i teraźniejszość”
Od szybkiego wzrostu gospodarek Azji Wschodniej po wyzwania niestabilności na Zachodzie – Indie balansują między dwoma odmiennymi światami. Oto kolejny fragment książki „Indie i geopolityka Azji. Historia i teraźniejszość”
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie