Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Anatomia wojny przeciw ludzkości. Globalni przywódcy walczą o dominację nad światem

Wojny kinetyczne – takie jak konflikt na Ukrainie czy w Strefie Gazy – nie toczą się po to, by ktoś je wygrał, lecz by dokonywał się Wielki Reset.
Wesprzyj NK
Przełom XX i XXI wieku zbiega się z przejściem do nowej epoki, zwanej powszechnie informacyjną. Ta nowa epoka ma też swoją wojnę. Aby ją opisać, należy skoncentrować swoją uwagę na kwestiach: dlaczego, przez kogo, gdzie, za pomocą jakich środków oraz jakimi metodami są i będą prowadzone wojny w pierwszych dziesięcioleciach XXI wieku. Wojna o świat i ze światem W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć na pytanie, jakiego rodzaju wojny mogą być i są prowadzone, oraz jak ma się prawo konfliktów zbrojnych do globalnych zmian. Sposoby prowadzenia wojen – najkrócej rzecz ujmując – odpowiadają sposobom zdobywania dóbr. Te same siły, które przekształcają porządek ekonomiczny i społeczny, przekształcają również wojnę. Sposobom produkcji odpowiadają sposoby destrukcji. Systemy tworzenia dóbr kształtowały typy społeczeństw oraz panujących...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Generał dywizji Wojska Polskiego w stanie spoczynku, był wiceszefem sztabu gen. WP. Przewodniczący zarządu Fundacji Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
6 528 / 26 000 zł (cel miesięczny)

25.11 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

2 odpowiedzi na “Anatomia wojny przeciw ludzkości. Globalni przywódcy walczą o dominację nad światem”

  1. Tomasz Płókarz pisze:

    Między chaosem a patosem i między szuraniem a pustymi ogólnikami. Niskiej jakości publicystyka, biorąc pod uwagę CV autora.

  2. GAJOWY 55 pisze:

    Strzał w sedno sprawy. Nadchodzi Wielki Reset, właściwie jest już realizowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo