fbpx
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

ZAPROSZENIE | Wielka gra o Ukrainę – Góralczyk, Budzisz, Radziejewski, Górka-Winter | 26.09

Zaproszenie na debatę stacjonarną wokół premiery książki "Wielka gra o Ukrainę'' wydanej przez Wydawnictwo Nowej Konfederacji.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Debata odbędzie się w w Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego przy ul. Koszykowej 26/28 w dniu 26 września w godzinach 18:00-19.30. Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia książki ”Wielka gra o Ukrainę”, a także innych tytułów z naszego Wydawnictwa oraz Księgarni.

Udział w dyskusji wezmą:

W roli prowadzącego red. Jan Złotorowicz – politolog, zastępca redaktora naczelnego dziennika “Super Express”.

Współorganizatorzy: Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego.

Zapraszamy i do zobaczenia!

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz