Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Wpływ wojny na Ukrainie na Polskę i świat – Budzisz, Dudek, Radziejewski, Nowak

Debata stacjonarna wokół premiery książki "Wielka gra o Ukrainę'' oraz ''O dwóch takich, co podzieliły Polskę'' wydanych przez Wydawnictwo Nowej Konfederacji.
Gdzie szukać przyczyn napaści Rosji na Ukrainę - to wojna Rosji z Zachodem czy wyścig o hegemonię między Chinami a Ameryką? Czy Rosja przetrwa? Z jakim ładem międzynarodowym mamy do czynienia w Europie Środkowo-Wschodniej? Czy Polska ma szanse stać się regionalnym mocarstwem? Czy w polskiej debacie publicznej zaszła jakaś refleksja na temat tego, że potrzebujemy mówić “jednym głosem”, czy wojna na Ukrainie cokolwiek może zmienić w tej kwestii? Udział w dyskusji biorą: prof. Antoni Dudek -  autor książki „O dwóch takich, co podzieliły Polskę”. Politolog i historyk, profesor nauk humanistycznych UKSW. Były przewodniczący Rady IPN, autor książek dotyczących polskiej myśli politycznej; Marek Budzisz - ekspert ds. Rosji i krajów postsowieckiego Wschodu, członek zespołu Strategy&Future i współpracownik Nowej Konfederacji. Autor książek z...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 829 / 26 000 zł (cel miesięczny)

Wspieraj NK Dołącz