Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Wybory za wszelką cenę? – Dudek, Flis, Szczęśniak, Sękowski [nagranie]

Realna perspektywa czy gra na czas? Czy wybory 10 maja można technicznie przeprowadzić? Czy formuła głosowania korespondencyjnego to wyjście z sytuacji? Kto zyska, a kto straci, jeśli wybory zostaną jednak odłożone? Na kiedy optymalnie i jak można to zrobić?

O perspektywie przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja dyskutowali: prof. Antoni Dudek (UKSW), prof. Jarosław Flis (UJ), Agata Szczęśniak (OKO.press) oraz Stefan Sękowski (NK). Debatę poprowadził Filip Gołębiewski, prezes Instytutu Dyskursu i Dialogu.

 

 

Debata NK “Wybory za wszelką cenę?” odbyła się 2 kwietnia 2020 r. Partnerami debaty byli: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute oraz Google Polska. Patronem wydarzenia jest Instytut Dyskursu i Dialogu.

___

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz