Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Tylko Zachód walczy z Rosją. Putin ma alternatywy w różnych zakątkach świata

Prezydent Meksyku krytykował zachodnie dostawy broni na Ukrainę. Wiceprezydent Argentyny stwierdziła, że Rosja odbiera jedynie to, co jej się należy. W Brazylii słychać głosy krytykujące prezydenta Ukrainy
Wesprzyj NK
Poza szczytami NATO czy G7, w ostatnim czasie odbyło się jeszcze jedno zgromadzenie. Niektórzy twierdzą, że może ono stanowić alternatywę dla zachodniego systemu geopolitycznego. Pod koniec czerwca Władimir Putin obradował w towarzystwie przywódców Brazylii, Indii, Chin i Republiki Południowej Afryki na kolejnym szczycie BRICS. Żadne z tych państw nie skrytykowało otwarcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę, a co więcej – ich wzajemne relacje gospodarcze się pogłębiają, co pozwala Moskwie omijać sankcje lub minimalizować ich skutki. Państw, które nie krytykują wprost działań Putina, jest znacznie więcej, niż nam się wydaje. Lista krajów pozaeuropejskich, które przyłączyły się do sankcji na Rosję, wcale nie jest długa. Kanada, Australia, Nowa Zelandia, a z Azji – wyłącznie Japonia, Tajwan i Korea Południowa. W innych regionach nie...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Absolwent politologii na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Koordynator Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu w województwie mazowieckim i łódzkim. Redaktor aplikacji Pola. Zabierz ją na zakupy. Miłośnik sportu i superbohaterskiego kina.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
1 750 / 26 000 zł (cel miesięczny)

6.73 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

2 odpowiedzi na “Tylko Zachód walczy z Rosją. Putin ma alternatywy w różnych zakątkach świata”

 1. Paweł Kopeć pisze:

  Zachód, czyli kto?!
  A ta wojna się rozwija a nie zwija… Paradoxalnie… Rosjanie tow. Putina z kgb to dziś nowi hitlerowcy i jak tamci mówią „Gott mit uns„, w swej nowej putinowskiej wersji prawosławnej, eschatologicznej: idąc na śmierć i po śmierć, niosąc śmierć. Oni jak germańcy zabijają ludzi, grabią ludzi, gwałcą ludzi. Czysty destrukcyjny nihilizm na miarę nowej epoki, AD 2022.
  Zresztą obecna nadal bolszewicka, radziecka i komunistyczna Rosja olewa wszystko – siebie, świat, śmierć, więc ma to, na co zasługuje,
  I co na to pożyteczni idioci kremla, sputnika, kagiebisty z kremla tow. Putina, w stylu: O. Stone, G. Depardieu, JKM, S. Michalkiewicz, G. Braun, Konfederacja?! Wielu ich nagromadziło się przez te ostatnie 50 lat komuny, socyalizmu i PRL-u, ZSRR, Stalina, Bieruta, Gomułki, Gierka, Kiszczaka, Jaruzelskiego… /tych pierwszych to na front wysłać, po dowolnej stronie, tzn. czerwonej leninowskiej z sierpem i młotem, może ich nikt nie odstrzeli, nie obrabuje ani nie zgwałci/.
  A tak przy okazji, który to już pakiet sankcji ekonomicznych /?!/ wobec Rosji mamy obecnie, bo już się pogubiłem?! Teraz było m.in. na sprowadzane złoto?
  Jednak mimo to Rosja samobójczo przede nadal powoli, lecz jednak, do przodu i nic nie oddaje, dlatego trzeba odciąć łeb tej czerwonej, odwiecznej i chorej hydrze. Dla własnego bezpieczeństwa, pokoju, rozwoju.
  Fizjonomie oraz tępe spojrzenia ruskich/radzieckich/sowieckich generałów i dowodzących wiele wyjaśniają. Pustka, ciemnota, dziadostwo. ZSRR.
  Uwaga też na blefy tow. Putina, bo widać wielu daje się na nie nabierać, wciągać i uwodzić. Efekt – tow. Putin robi co chce, jak chce i kiedy chce; jest pół kroku dalej, przed całym światem i to on jak diabeł rozdaje karty na tym „najpiękniejszym ze światów„ /Voltaire, Diderot etc./.
  Summa summarum, odpowiadając na tytuł, zatem bezpiecznie tylko obecną Rosję, żadne tam imperium, wielkość i siła czy moc.
  Zabijanie cywilów, zastraszanie, szantażowanie całego świata, trzymanie w lęku i niepewności, to ich nowa – stara taktyka, od/pozwierzęca… A może tak tym samym im na próbę i dla smaku, niech poznają Rosjanie ten ból + strach + cierpienie śmierci.
  I jest okazja, aby jak to oni kiedyś mówili, „ostatecznie„, „na amen„, „do końca„, oraz po to żeby było w końcu normalnie, zwyczajnie i spokojnie; życie jest krótkie i mamy przecież tyle innych i ciekawszych rzeczy do zrobienia…
  Nieprawdaż?!

 2. Paweł Kopeć pisze:

  Ważną kwestią jest tutaj także antyamerykanizm/y, czyli wtórny skutek. Vide choćby m.in. KOnfederacja, JKM, Braun, Michalkiewicz, Bosak, Winnicki etc.
  To jest też domena tow. Putina z kgb, człowieka sowieckiego – homo sovieticusa.
  On nie wie i nie zna pojęcia i wartości wolności, godności, wyboru, wolnej woli etc. – pojęć oraz zasad filozoficznych czy teologicznych.
  Plus jeszcze to jego stare – nowe, powzięte jeszcze z ZSRR, kgb, od Stalina, Lenina i wiernych im podobnych, oczadzenie, opętanie, paranoja, schiza oraz urojenia ideologiczne, polityczne, przekonaniowe `a la narodowy socyalista Adolf H. plus ten właśnie, powtarzając, obłędny antyamerykanizm /za wszystko winni są ci źli Amerykanie i D. Trump/… wiecznie żywy, także w dzisiejszej Polsce ludowej /USA są odpowiedzialne za: rozbiory, dwie wojny światowe, wywózki, egzekucje, łagry, obozy koncentracyjne; rusyfikację, germanizację, 50 lat PRL-u, komunę socyalizm, holokaust, destrukcję, nihilizm, śmierć/.
  Skutek, mieszanka wybuchowa: wojenna. Sowiecka. Bolszewicka. Radziecka. Ruska. Rosyjska nowa jak stara i stara jak nowa…

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo